Mart'taki iki maça Şenol Güneş çıkacak!

Şenol Güneş'in A Milli Takım'ın başına 1 Haziran'da geçeceğinin açıklanmasının ardından Mart ayındaki Arnavutluk ve Moldova maçlarına kimin çıkacağı merak edilirken, bu sorunun yanıtı belli oldu. TFF, Şenol Güneş için görevlendirme kağıdını Beşiktaş Kulübü'ne yolladı ve resmi açıklama da yapıldı.
05 Mart 2019 21:50
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 1 Haziran'da A Milli Takım'ın başına geçeceğinin açıklanmasının ardından flaş bir gelişme yaşandı. Şenol Güneş'in A Milli Takım'ın Mart ayında Arnavutluk ve Moldova ile oynayacağı maçlarda da Ay-Yıldız ekibin başında olmasına karar verildi. (Sporx bu gelişmeyi günler önce duyurmuştu, tıklayın...)

Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatlarına göre; Şenol Güneş'in A Milli Takım'ın 22 ve 25 Mart'ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarına çıkması için Beşiktaş'tan herhangi bir şekilde izin almasına gerek yoktu. Federasyon, bu talimattan yola çıkarak Şenol Güneş için hamle yaptı. TFF, görevlendirme kağıdını Beşiktaş'a yollayarak Şenol Güneş'in Mart ayındaki maçlarda, A Milli Takım'ın başına olacağını bildirdi. 

TFF'nin ilgili maddesi şu şekilde; "TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde yapacağı değerlendirmeye göre seçtiği teknik adamı, kulübü ile ilişkisi devam etmek kaydı ile Milli Takımlarda belli bir süre için görevlendirmeye yetkilidir"

TFF'DEN AÇIKLAMA GELDİ!
TFF, Şenol Güneş ile ilgili kararını resmen açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Teknik Direktör Şenol Güneş'in 18-26 Mart 2019 tarihleri arasında A Milli Takımımızda görevlendirildiği, Beşiktaş Kulübü'ne ve kendisine bugün bildirildi. Bilindiği üzere; Spor Toto Süper Lig'e 19 gün ara verilecek bu sürede, A Milli Takımımızın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde 22 Mart'ta deplasmanda Arnavutluk ve 25 Mart'ta Eskişehir'de Moldova ile oynayacağı maçlar, finalleri hedefleyen ülkemiz için önem arz etmektedir.  Federasyonumuz tarafından daha önce açıklandığı gibi, Sayın Şenol Güneş ile 4 yılı kapsayan anlaşma 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Galeri Icon Foto Galeri