Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Markelle Fultz'un şut atamamasının nedeni belli oldu!

Philadelphia 76ers guardı Markelle Fultz'a, "torasik çıkış sendromu" konulduğu ve takım tarafından süresiz kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

Philadelphia 76ers guardı Markelle Fultz'a, "torasik çıkış sendromu" konulduğu ve takım tarafından süresiz kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

Torasik çıkış sendromu, alt boyundan koltuk altlarına geçişte sinirlerin, arterlerin veya damarların sıkıştığı bir durum.

ESPN'den Adrian Wojnarowski, bu durumun fizik tedavi ile tedavi edilebileceğini ve Philly'nin, Fultz'un 3-6 haftalık bir süre içinde geri döneceğini umduğunu söyledi:

"Sixers, Fultz için "süresiz" kadro dışı diyor ama üç ila altı hafta arasında geri dönebileceği konusunda iyimserlik var. Bu zaman çizelgesi, semptomları ve ağrı toleransını hafifletmek için olacak rehabilitasyonun başarısına bağlı olacaktır."

Markelle'in menajeri Raymond Brothers, Wojnarowski'ye verdiği demeçte, "TOS, boyun ve omuz arasındaki sinirleri etkileyerek anormal fonksiyonel hareket açıklığına neden oluyor; bu da Markelle'in şut atabilme yeteneğini ciddi şekilde sınırlıyor." ifadelerini kullandı.

Fultz geçen hafta birkaç uzmanı ziyaret etti ve avukatı/menajeri, bu TOS sendromunun boynunda ve şut attığı omuzunda bulunduğunu belirtti.
7/24 NBA