"Marcelo Rıdvan" Beşiktaş'ta büyülüyor!

Beşiktaş'ın 19 yaşındaki futbolcusu Rıdvan Yılmaz, Konyaspor maçındaki performansıyla adeta büyüledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
'Marcelo Rıdvan' Beşiktaş'ta büyülüyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Haziran 2020 00:17
Beşiktaş'ın Konyaspor'u 3-0 yendiği maça 19 yaşındaki Rıdvan Yılmaz'ın performansı damga vurdu. Beşiktaş'ın Göztepe, Antalyaspor, Denizlispor ve Konyaspor maçlarında ilk 11'de başlayan Rıdvan Yılmaz, hem Sergen Yalçın hem siyah-beyazlı taraftarlar hem de spor otoritelerinden tam not aldı.

En Çok İkili Mücadele Kazanan Oyuncu
En Çok Top Kapan Oyuncu
En Çok Top Uzaklaştıran Oyuncu
%98 Pas İsabeti
Asist: 1
Topla buluşma: 85
Pas %: 98
İkili mücadele: 5/7
Pas arası: 1
Top çalma: 4
Anahtar pas: 1
Uzun top: 3/3

RIDVAN YILMAZ: Çok mutluyum! Biz gençler için maçları kazanarak tecrübe edinmek çok önemli. Eksiklerimi biliyorum ve bunları kapatmak için hocalarımın da tavsiyeleri doğrultusunda çalışarak devam ediyorum. Asist yaptım, Burak abi de onu boşa çevirmedi sağ olsun. Güçlenmeye devam edeceğim

ÖNDER ÖZEN: Rıdvan Yılmaz savunmada iki kritik müdahalede bulundu. Denizlispor ve Antalyaspor maçlarında da kritik hamleleri vardı. Rıdvan Yılmaz olgunlaşacak, gelişecek. İlk görüntüleri harika.

RIDVAN DİLMEN: Rıdvan'a bugün baktım çabuk ve seri. Genç oyuncuların her seferinde çabalaması önemli. Çok koşuyor Rıdvan, bakıyorum çalım yeyip tekrar önüne çıkıyor ama mesela ofsaytı bozuyor. İşte maç oynadıkça onları da yapmayacak. Maç tecrübesi edindikçe enerjisini daha pratik kullanmayı öğrenecek. Futbolda öğrenmenin yaşı yok"

ERMAN TOROĞLU: Rıdvan Yılmaz bugün iyi oynadı. İyi toplar verdi, aldı, toplar çaldı. Bir geri pası var sadece. Rıdvan'ı yakından izledim, top geldiğinde nereye vereceğini çoktan kestiriyor. O yaştaki oyuncu için çok güzel bir şey, çok güzel kullanıyor topu. Rıdvan'ın yetiştiği çevre de önemli.

İDOLÜ MARCELO

Rıdvan Yılmaz, 2016 yılında Beşiktaş Altyapısında oynarken verdiği bir röportajında idolünün Real Madrid forması giyen Marcelo olduğunu dile getirmişti. O dönemde yaptığı röportaj bugün yeniden gündeme gelen Rıdvan, o röportajın şu ifadeleri kullanmıştı; "Beşiktaş'tan Avrupa'ya gidersem Arsenal'a gitmek isterim. Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istiyorum"Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ