Mancini: "Daha çok çalışması lazım"

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Kayserispor karşısında aldıkları 4-2'lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Roberto Mancini
Roberto Mancini
27 Ekim 2013 21:09
Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Kayserispor karşısında aldıkları 4-2'lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Kayserispor karşısında iyi oynadıklarını ifade eden Mancini, "Önemli bir karşılaşmaydı, özellikle ilk 30 dakikada çok iyi oynadık ve daha sonra oyundan düşmeye başladık. 4 gol attık ama çok daha fazla gol bulmamız gerekiyordu. Sneijder Şampiyonlar Ligi'nde de bugün de çok iyi oynadı. Belinde yaşadığı bir sorun vardı ve ondan dolayı da çıkarttık. Burak Yılmaz, ilk yarıda golünü attı ama daha fazlasını atabilirdi. Burak'ın daha fazla çalışması gerekiyor." dedi. 

"GAZETELERİ OKUMUYORUM, ELEŞTİRİLER..."
Mancini maçla ilgili olarak ayrıca "Gazeteleri okumuyorum ve gazetelerdeki eleştiriler beni ilgilendirmiyor. Inter olsun, Manchester City olsun hep en fazla gol atan takımlar olmuştu. Bu hataları yapmamamız lazım. Çok da fazla birlikte çalışma fırsatımız olmadı. İlk yarım saat çok etkili oynadık. Sonrasında hatalar yaptık. Çalışmaya ihtiyacımız var. Geliştirmemiz gereken bir çok nokta var. Hatamız ilk yarım saatte durumu 4-0 yapamamamız. Eğer atmanız gereken golleri atamazsanız rakibiniz atar" şeklinde konuştu.

UMUT BULUT İÇİN YORUMU
Umut Bulut ve Wesley Sneijder hakkında konuşan deneyimli teknik adam "Umut çok iyi oynadı ve takım için büyük fedakarlık yaptı. Yalnızca gol atmadı. Sneijder'in belinde bir ağrısı vardı. Bu yüzden ikinci yarıda oynamadı" diye konuştu.

"BEN DE FUTBOLCUYKEN..."
Drogba hakkında da konuşan Mancini, "Ben de futbolcuyken takımda lider oyuncuydum ve diğer futbolcularla konuşurdum. Drogba da lider bir oyuncu. Futbolcularla böyle konuşmalar yapması normal" diye konuştu.

SAVUNMA HATALARINA DİKKAT ÇEKTİ
Ayrıca gol atmaktan sorun yaşamadıklarını belirten Mancini, "Biz gol atıyoruz ama defansa daha az hata yapmamız gerek. Bunu geliştirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

 Tümü
TÜMÜ