Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Malone: "Coleman, Webber ve Barkley, benden daha yeteneklilerdi"

Utah Jazz efsanesi Karl Malone, Chris Webber'ın, Charles Barkley'nin ve Derrick Coleman'ın kendisinden "daha yetenekli olduklarını" itiraf etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Utah Jazz efsanesi Karl Malone, Chris Webber'ın, Charles Barkley'nin ve Derrick Coleman'ın kendisinden "daha yetenekli olduklarını" itiraf etti.

Malone, kariyerinde 14 kez All-Star olmuş, iki kez MVP ödülü kazanmış bir oyuncuydu, fakat hiç şampiyonluk kazanamamıştı. Benzer şekilde, tüm zamanların en iyi uzun forvetlerinden Barkley ve Webber da aynı problemi yaşamıştı.

Ancak 56 yaşındaki Malone, bu oyuncuların kendisinden "daha yetenekli" olduklarını açıkladı:

"Sana Karl Malone'dan daha fazla yeteneği olan üç adam söyleyeyim: Chris Webber, Derrick Coleman ve Charles Barkley. Daha yetenekliydiler. Ama benden çok çalışmıyorlardı. Asla 'benden daha iyiydi' terimini kullanmam. 'Daha yetenekli' farklı bir şey."