Major'a katılmayı başaramayan fnatic, iki oyuncusunu yedeğe çekti!

CS: GO tarihinde ilk kez bir Major turnuvasına katılmaya hak kazanamayan fnatic, Richard "Xizt" Landström ve Simon "twist" Eliasson'u yedeğe çektiğini açıkladı.

CS: GO arenasının köklü kulüplerinden fnatic'te hareketli günler yaşanıyor. Tarihinde ilk kez bir Major turnuvasına katılamamasının ardından yönetim flaş bir hamleyle iki oyuncuyu yedeğe çekti.

Geçtiğimiz ay StarLadder Major elemelerine katılan fnatic, elemeleri 4. sırada tamamlamış ve ana turnuvaya katılma hakkı elde edememişti. İsveç temsilcisi, alınan bu sonuçla birlikte CS: GO tarihinde ilk kez Major turnuvaya katılmaya hak kazanamamıştı. Hal böyle olunca takımda birden fazla ayrılığın yaşanması bekleniyordu.

Alınan kötü sonuçların üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesnin ardından fnatic, yaptığı açıklamayla Richard "Xizt" Landström ve Simon "twist" Eliasson'un yedeğe çekildiği duyurdu. İlgili açıklamayı resmi websitesi üzerinden duyuran fnatic, takım olarak yeni bir aşamaya geçiş yaptıklarını belirtti.

Dünya sıralamasında 15. sıraya kadar gerileyen ekipte yer alacak yeni oyuncular belli olmazken takımın ilerleyen günlerde yeni isimleri açıklaması bekleniyor. 

Xizt ve twist'in yedeğe çekilmesinin ardından fnatic kadrosu şu şekli aldı:

  • Jesper "JW" Wecksell
  • Freddy "KRIMZ" Johansson
  • Ludvig "Brollan" Brolin
  • Jimmy "Jumpy" Berndtsson (koç)
  • Richard "Xizt" Landström (yedek)
  • Simon "twist" Eliasson (yedek)

Görsel: HLTV.org

Sporx Anasayfasına Dön