Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Magic'in, Jordan döneminde süperstar olabileceklerini düşündüğü beş oyuncu!

NBA efsanesi Magic Johnson, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın döneminde süperstar olacağını düşündüğü beş oyuncuyu listeledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Magic Johnson, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın döneminde süperstar olacağını düşündüğü beş oyuncuyu listeledi.

Johnson kısa bir süre önce The Last Dance'ı tartışmak için ünlü analist Stephen A. Smith ile konuştu. Smith'in sorusunu yanıtlayan Johnson, Jordan döneminde LeBron James, Kevin Durant, Stephen Curry, Anthony Davis ve Giannis Antetokounmpo'nun oynayabileceğine inandığını belirtti.

Johnson, Durant'ın muhtemelen sadece kendi döneminde değil, diğer dönemlerde de güçlü bir skorer olabileceğini belirtti. Ayrıca Magic, Curry'nin muhtemelen şimdi yaptığı gibi şut atabileceğine de inandığını söyledi.

Smith'in, bugünün oyuncularının diğer dönemlerde iyi olmayacağını söyleyen bazı eleştirmenleri susturmak için soruyu gündeme getirdiği düşünülüyor. Bazıları, bugünün süper yıldızlarının çok daha fiziksel bir oyun ortamında başarılı olamayacağını söylüyordu.

Ve Magic ise konuyla ilgili görüşlerini paylaşmak için mükemmel bir adam gibi görünüyor. Bilindiği gibi, Johnson ve Los Angeles Lakers, 80'li yıllarda hand-check kurallarının olmadığı ve sportmenlik dışı faullerin sadece aşırı durumlarda çalındığı dönemde beş şampiyonluk kazanmıştı.