Luis Suarez'in sözleşmesindeki özel madde!

Barcelona'nın gol makinesi Luis Suarez, önümüzdeki sezon maçların yüzde 60'ında oynadığı taktirde sözleşmesinde otomatik kontrat yenileme maddesinin olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Luis Suarez'in sözleşmesindeki özel madde!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Mart 2020 13:04
Barcelona'nın yıldız golcüsü Luis Suarez'in sözleşmesinde otomatik olarak uzatma maddesi olduğu ortaya çıktı.

RAC1'e verdiği röportajda sözleşmesindeki maddeyi açıklayan Suarez, maddenin varlığını doğrulayarak içeriğinin "2020-2021 sezonunda maçların yüzde 60'ında oynaması halinde sözleşmesi otomatik olarak uzatılır" şeklinde olduğunu duyurdu.

Suarez bu sezon oynamasının zor olduğunu ancak önümüzdeki sezon için çok çalışacağını belirterek, "Ben acı çekmeye alışkın olduğum için zaten acı çekerek oynuyordum. Sağ dizimde kıkırdak problemi vardı ve şimdi de menisküs problemim ortaya çıktı. Böyle sorunlar olunca siz oynamaya devam ederseniz dizin başka bölümlerine baskı uyguluyorsunuz ve sonunda kaçınılmaz şekilde daha ağır sakatlanıyorsunuz. Tekrar forma girmek konusunda çok kararlıyım" sözlerini kullandı.

2014 yılında Barcelona forması giymeye başlayan 33 yaşındaki Uruguaylı golcü Luis Suarez, Katalan kulübünde çıktığı 270 maçta 191 gol 108 asistlik müthiş performansını sergilemişti.Tümü
TÜMÜ