Lucescu, devre arasındaki Cengiz görüşmesini anlattı

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, devre arasında Cengiz Ünder'in Roma'daki hocası Di Francesco ile konuştuğunu söyledi.
30 Mart 2018 17:12
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İtalyan basınına konuştu ve Cengiz Ünder ile Hakan Çalhanoğlu için değerlendirmelerde bulundu.

Cengiz'in devre arasında ayrılma durumu olduğunda endişelendiğini kaydeden Lucescu, "Cengiz Ünder konusunda sakin ve sabırlı olmalıyız. Çok genç bir oyuncu ama onun takıma adapte olması konusunda ben stresli değilim, çünkü sosyal bir çocuk. Hızlı, fiziksel olarak güçlü ve zor maçlara öne çıkabilecek kişilikte bir isim. Di Francesco'ya teşekkürler, onu oynatmaktan çekinmedi. Ocak ayında Cengiz'in kiralık olarak ayrılması ile ilgili konuştuk ve bana bunların gazetelerdeki spekülasyonlar olduğunu söyleyerek bana garanti verdi. Umarım kişilik olarak ve taktiksel olarak gelişmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı."ÇALHANOĞLU O AYAĞIYLA HER ŞEYİ YAPABİLİR"

Hakan Çalhanoğlu'nun Milan'daki yükselen performansına da değinen deneyimli hoca, "Gattuso oyuncuları disipline etme konusunda iyi bir teknik adam ve Hakan'ı da farklı bir bölgede oynama konusunda, defansa da yardım etme, fazla enerji sarf etme konusunda ikna etti. Performansını herkes görüyor. O sağ ayağıyla her şeyi yapabilecek bir oyuncu." dedi.

İspanya'ya hazırlık maçında 6-1 yenilen Arjantin'de teknik direktör Sampaoli'nin görevine devam edip etmemesi ile ilgili görüşü sorulan Lucescu, "Bir hazırlık maçından sonra teknik direktörü yargılamak adil değil. Teknik adam kulübe %100 yardımcı olmalı, ayrıca sürekli hoca göndererek para harcamak da doğru değil" cevabını verdi.

Mircea Lucescu yönetiminde A Milli Takımımız, hazırlık maçlarında İrlanda'yı 1-0 yendi, Karadağ ile ise 2-2 berabere kaldı.

 

Galeri Icon Foto Galeri