Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Lowry takasını, James Dolan veto etmedi!" iddiası

New York Knicks ve Toronto Raptors'ın, 2013-14 sezonunda Kyle Lowry için bir takas işlemine yakın olduğu, fakat Knicks başkanı James Dolan'ın bu takası veto ettiği ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
New York Knicks ve Toronto Raptors'ın, 2013-14 sezonunda Kyle Lowry için bir takas işlemine yakın olduğu, fakat Knicks başkanı James Dolan'ın bu takası veto ettiği iddiasının asılsız olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Anlaşmada Lowry karşılığında Knicks, Raymond Felton, Iman Shumpert ve gelecekte kullanabilecekleri bir ilk tur draft hakkı alacaktı.

Lowry'nin de bu takası istediği, ve o dönem Knicks'te forma giyen Carmelo Anthony'nin de aynı anda Knicks'i bu takasa zorladığı belirtildi.

Raptors'ın, takas için arama yapmayı planlamaya hazır olduğu, ancak Knicks'in, Shumpert'in iyi oynamaya başladığında anlaşmaya dair ikinci kez düşündüğü iddia edildi. Shumpert olaydan 18 ay önce çapraz bağlarını yırtmıştı ve Knicks, "köşeyi döndüğünü" düşünüyordu.

"DOLAN'A HİÇ BAŞVURULMADI" DİYEN DE VAR..

Genel olarak bilinen, Dolan'ın daha önce Andrea Bargnani takasında Raptors genel menajeri Masai Ujiri ile iletişime geçtikten sonra takası veto etmesi şeklindeydi.

Ancak Knicks organizasyonu içerisinde yer alan bazı kişilerin, bu anlatılanın hep hatalı olduğunu söyledikleri ve anlaşmanın onayı için hiçbir zaman için Dolan'a başvurmadıklarını belirttikleri ortaya çıktı. Knicks ön ofisindeki bazı kişilerin, Lowry'nin yönetilmesinin zor olduğunu düşündükleri de laf arasında geçti.

The Athletic'den Frank Isola'nın yazdığı bir makalenin de tesadüfen, bazı kaynakların Dolan'ın 2013 yılının Aralık ayında takası veto ettiğini söylediğini belirtti. Isola'nın raporu Metta World Peace, Shumpert ve 2018'in ilk tur seçim hakkının, Lowry için masaya koyulduğunu gösteriyor.