Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lowry: "Kawhi, NBA'in en iyi iki yönlü oyuncusu"

Kawhi Leonard, Toronto Raptors'ın sezonunun kilit noktada olduğu gecede, Milwaukee Bucks'a karşı dün gece oynanan Doğu Konferansı Finali serisinin 3. maçında 52 dakika süre aldı ve 36 sayıyla oynadı.

Kawhi Leonard, Toronto Raptors'ın sezonunun kilit noktada olduğu gecede, Milwaukee Bucks'a karşı dün gece oynanan Doğu Konferansı Finali serisinin 3. maçında 52 dakika süre aldı ve 36 sayıyla oynadı.

İki uzatma periyodu sonrasında 118-112 Raptors'ın galibiyetiyle sona eren maçta Kawhi, 36 sayının yanında 9 ribaund ve 5 asist de kaydetti. Bunu, ilk periyodda bir turnikesi sonrası yere anormal bir şekilde inmesi ve bir bacağını incitmesi sonrasında başardı.

Kawhi, "tek bacakla" çıkardığı performansla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"İyiyim. Savaşmaya devam edeceğim, her türlü oynarım."

Kawhi, 52 dakika oynamasının kendisini yorup yormadığı sorulduğunda, cevabı şöyle oldu:

"Kesinlikle. 52 dakika oyun bu. Ve playofflar da olunca kesinlikle hissediyorsunuz. 30 dakika oynasanız da hissedersiniz. Bunu dert etmeyip, tedavimi görüp bir sonraki maça hazırlanmam lazım."

"Tek istediğim kazanmak. Bu kadar. Kimse evine dönmek istemiyor. Biz de asıl hedefe karşı uğraşmaya devam edeceğiz. Sahanın iki tarafında da oynama konusunda işte bu yüzden kendimle gurur duyuyorum, bu sayede böyle bir sonuç alabiliyoruz."

"DÜNYANIN EN İYİ İKİ YÖNLÜ OYUNCUSU"

Kawhi'ın takım arkadaşı Kyle Lowry ise, Kawhi için oldukça güzel bir iltifatta bulundu:

"Bence Kawhi, NBA'in en iyi iki yönlü basketbol oyuncusu. Şahsen inancım bu. Savunmada ve hücumda onun yapabildiklerini yapabilen bir adamınız olduğunda, gerektiği zaman karşı takımın en iyi oyuncusunun karşısına da koyabiliyorsunuz."