Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Love: "Başkalarına yardım etmek, bir terapi yolu"

Cleveland Cavaliers yıldızı Kevin Love, koronavirüs salgını sırasında başkalarına yardım etmenin "bir terapi yolu" olduğunu itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Cleveland Cavaliers yıldızı Kevin Love, koronavirüs salgını sırasında başkalarına yardım etmenin "bir terapi yolu" olduğunu itiraf etti.

Kevin Love, son koronavirüs salgınından etkilenenlere yüklü miktarda bağışta bulunan ilk NBA yıldızlarından biriydi. 31 yaşındaki oyuncu kısa bir süre önce Cavs organizasyonunun arena işçilerini desteklemek için 100.000 dolar bağışta bulunmuştu. Lig askıya alınması nedeniyle, işleri tehlikeye girmişti.

Love, cömertliği için övülmüş olsa da, ona göre, bu bencil olmayan hareketten kendisi de yararlanmıştı, çünkü bu durum onun için bir terapi biçimi olarak gelişiyor:

"Hepimiz bu kaygı, stres ve bilinmeyenlerin bir kısmını hissediyoruz. En azından beni gerçekten harekete geçiren şey bu ve bu gerçekten korkutucu. Günden güne bu haberleri açıp, yeni raporları ve sayıları görme durumu, bir şeyleri yönlendirmek için garip bir zaman. Ancak topluluk açısından, bu başkalarına yardım etmek ve rastgele iyilik eylemleri oluyor. Bunu yapabiliyorsanız, kesinlikle beni ve birçok insanı daha iyi hissettiren şey budur. Hiçbir şey, bizi ortak bir düşmanımız olduğu zamanki kadar bir araya getirmiyor. Bu bir birleşme duygusu. Şahsen yardımda bulunmak, benim için bir terapi yolu."

Love, NBA'de zihinsel sağlığın savunucularından biri. Kendisi geçmişte anksiyete ve depresyonla mücadele etmişti. Ligde eskiden tabu konusu olanlardan bahseden ilk oyunculardan biriydi.