Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lonzo, kariyerinin "en düşük noktasını" paylaştı

New Orleans Pelicans point guardı Lonzo Ball, basketbol kariyerinin "en düşük noktasını" anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
New Orleans Pelicans point guardı Lonzo Ball, basketbol kariyerinin "en düşük noktasını" anlattı.

Lonzo, Uninterrupted'ın "Who's Interviewing Who?" segmentinde, kariyer açısından en düşük noktasını ayrıntılı olarak anlatarak, lisedeki birinci sınıfından bir anısını paylaştı:

"Babam AAU veya benzeri bir turnuvada oynamama asla izin vermemişti, bu yüzden aslında kimsenin tanımadığı bir çocuktum. Ama ABD kampına davet aldığımda ve sonunda takımdan kesildiğimde, bu durum tüm lise kariyerimi şekillendirmiş oldu. Çünkü sınıfımdaki en iyi 15 oyuncudan biri olmama "imkan yok" demiştim.

Başlangıçta sıralamaya bile girememişken, son sınıftayken sanırım 2 numaraya kadar yükselmiştim. Önümde benden daha iyi oyuncuların olduğunu düşünmek, bana motivasyon sağlamıştı."


Lonzo geçtiğimiz sezonu 14.6 sayı, 4.8 ribaund ve 5.7 asist ortalamalarıyla tamamlamıştı.