Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lonzo: "Draft 2.'si birine göre standartların altında kaldım.."

New Orleans Pelicans guardı Lonzo Ball, NBA Draftı'nda 2. sıradan seçilen birinin standartlarının altında kaldığını kabul etti.

Haber; Sporx.com
New Orleans Pelicans guardı Lonzo Ball, NBA Draftı'nda 2. sıradan seçilen birinin standartlarının altında kaldığını kabul etti.

Los Angeles Lakers ile yaşadığı iki hayal kırıklığı sezon için, 21 yaşındaki oyuncu "Orada yürümedi" şeklinde konuştu.

Lonzo, Los Angeles'ın parlak ışıklarından ve baskısından uzak olduğu için şimdi mutlu ve Pelicans ile yeni bir başlangıç yapmayı dört gözle bekliyor:

"Hayır, hayır, çok fazla baskı yoktu. Yapmam gereken şey oydu. İkinci sıradan seçilmişseniz bir iş yapmanız gerekiyor, takımı çekip çevirmeniz gerekiyor. Ve ben bunu yeteneklerimin en iyisiyle yapabildiğimi sanmıyorum. Ben o standarda uymadım. Şimdi buradayım ve burada olmaktan dolayı mutluyum."

"Bunlar tamamen farklı iki durum. Los Angeles'taki ilk yıl istediğimiz gibi gitmedi, sonra LeBron (James) geldi, tüm sakatlıklar falan oldu derken, ikinci yıl da mahvoldu. Burada, Zion (Williamson), Jrue (Holiday), J.J. (Redick), D. Fav (Derrick Favors) ve benimle gelen adamlar var, B.I. (Brandon Ingram) ve J. (Josh) Hart gibi.. Oynayabilecek çok fazla adamımız var. Ben de görevimi yapmaya çalışıyorum."

"ANTHONY DAVIS GELDİĞİNDE ANLAMIŞTIM..."


Ball, ayrıca vaktinde Lakers'tan takas edileceğini bildiğini, ancak sadece ne zaman olacağını bilmediğini açıkladı:

"Bir takas olması an meselesiydi. Takas yapılacağını biliyordum. Anthony Davis gibi bir oyuncunuz olduğunda, benim zamanımın geldiği belliydi. Dört gözle bekliyordum ve yeni bir başlangıç için heyecanlıydım. Hayatımda ilk kez Los Angeles'tan çıkıyorum. Bunun için mutluyum. Değişimin tam zamanıydı. İki senedir de sakattım ve yapmak istediğim şeyi yapamamıştım. Memleketimde kalmak ve herkesin önünde oynamaktan çok memnundum, ama orada yürümedi."