Sporx Extra Arama Logo

Liverpool efsanesi ve muhabirin unutulmaz röportajına gidiyoruz...Gelin bugün bir ''#tb'' yapalım ve BBC'nin sokak röportajı yaptığı adamın hikayesini dinleyelim...

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Liverpool'un efsane kalecisi Tommy Lawrence, spor severlerin hafızasına BBC'nin o röportajı ile kazındı.

77 yaşında hayata gözlerini yuman Lawrence, Liverpool forması ile 306 maça çıkarken, bu sürede 2 lig şampiyonluğu kazandı.

Medyanın sporda bu denli etkin olmadığı günlerden olsa gerek, geçtiğimiz dönemde BBC'nin bir Liverpool Everton maçı öncesi, Merseyside'da halkın nabzını tuttuğu röportajda mikrofon sokaktan geçen yaşlı bir adama uzatılır.

Muhabir: ''1967 yılındaki Liverpool - Everton derbisini hatırlıyor musunuz?'' diye sorar ve aldığı cevapla şok olur. ''Evet, tabii ki hatırlıyorum. Ben o maçta Liverpool kalecisiydim.''

Muhabirin bilmeden mikrofonu uzattığı kişi Liverpool'un efsane kalecisi Tommy Lawrence'dır ve Lawrence bu olay karşısında duruşunu bozmaz ve muhabire sakince cevap verir.

Muhtemelen kendine o soruyu soran muhabir daha doğmadan o maçta kaleyi koruyan efsane kaleci, bu güzel anı ile artık hatırlanacak.

İşte o güzel dakikalar...


Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın