Lille'in satışı gerçekleşti, görev değişiklikleri belli oldu

Lille kulübünün Gerard Lopez'den Merlyn Partners'a satışı resmen açıklandı. Sportif Direktör Luis Campos'un görevinden ayrıldığı ve yeni başkanın eski Rennes Başkanı Olivier Letang olduğu duyuruldu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Abone Ol
Lille'in satışı gerçekleşti, görev değişiklikleri belli oldu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Aralık 2020 01:20
Lille Kulübü'nde bir süredir konuşulan satış işlemi gerçekleşti ve kulübün yeni sahibinin Merlyn Partners SCSp'ye ait Callisto Sporting S.a.rl olduğu duyuruldu.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada kulübün Gerard Lopez'den devralındığı duyurulurken yönetim kanadında gerçekleşen görev değişiklikleri de netlik kazandı. Kulübün yakaladığı başarıda pay sahibi olan isimlerden Sportif Direktör Luis Campos'un görevinden ayrıldığı duyurulurken kulübün başkanlık koltuğuna ise eski Rennes Başkanı Olivier Letang'ın getirildiği ifade edildi. Letang'ın başkan ve CEO olarak görev yapacağı belirtildi.

Merak edilen kulübün yatırımlarına devam edip etmeyeceğine yönelik açıklamada ise Merlyn Partners, "Oluşumumuzun hedefi, geçmiş sezonlardan bu yana süregelen sportif başarılardan yararlanmak, bu başarının uzun ve sürdürülebilir olmasını sağlamak, güçlü bir finansal yapı temellerine oturtularak güçlü bir yönetim oluşturmak" sözleri kullanıldı. Ayrıca kulübün ödenmeyen borçlarının da büyük kısmının ödenerek yeni öz sermaye kazandırılacağı belirtildi.

Kulübün eski başkanı Gerard Lopez'in yine Lille'in resmi internet sitesinden yayınlanan veda mesajında ise şu sözler kullanıldı.

"Amacım her zaman kulübü sportif başarı getirmek oldu. Kulübe başkan olduğunda takım 17. sıradaydı ve bugün lider olarak devir işlemi gerçekleşti. Hedefime ulaştım ve şimdi yeni sahibininin ellerinde. Ben de yeni sportif işlerime yoğunlaşacağım. Oyuncu alımları için toplam 150 milyon euronun üzerinde yatırım gerçekleştirerek daha fazlasını gelir olarak elde ettik. Kulübe gelecek için umut veren bir yetenek mirası bırakıyorum"


Tümü
TÜMÜ