Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard, Warrior'ların bir bir sakatlanmasıyla ilgili: "Ömrümde böylesini görmedim"

Portland Trail Blazers'ın yıldızı Damian Lillard, Golden State Warriors'ın 2019 NBA Finalleri'nden beri yaşadığı sakatlıkların bu kadar üst üste gelmesi gibi bir durumu daha önce görmediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Portland Trail Blazers'ın yıldızı Damian Lillard, Golden State Warriors'ın 2019 NBA Finalleri'nden beri yaşadığı sakatlıkların bu kadar üst üste gelmesi gibi bir durumu daha önce görmediğini söyledi.

Warriors, eski All-Star oyuncusu Kevin Durant'i geçen yılın Finalleri'nin 5. maçında bir Aşil sakatlığı nedeniyle kaybettiğinden beri, çekirdek parçalarının kalanını da NBA'i sarsan çeşitli sakatlıklarla kaybetti.

Klay 6. maçta çapraz bağlarından sakatlandı ve tüm sezonu kaçırması bekleniyor. Stephen Curry, geçen hafta Phoenix Suns karşısında elini kırdı ve en az üç ayı kaçıracak. Draymond Green sol işaret parmağında bir ligament yırttı ve iyileşme sürecinin en az bir hafta sürmesi bekleniyor.

"HER ŞEYİN İLKİNİ ONLAR YAPIYOR GİBİ.."

Lillard, sakatlıkların oyunun bir parçası olduğunu anladığını, ancak birçok NBA oyuncusu gibi, Warriors'ın arka arkaya bir sürü engelle karşılaştığına inanamadığını açıkladı.

"Daha önce böylesini hiç görmedim. Bir çok şeyi ilk yapanlar olabilirler. Bir keresinde ilk beşleri komple All-Star'lardı, 73 maç kazanmışlardı, birçok harika şey yapmışlardı. Çok tarih yazdılar. Görünüşe bakılırsa, bu sıkıntı bu noktada onları sert vurdu. Bu adamlar yaşlı değil. Bundan geri gelecekler, ama bunu görmek kötü tabii ki."

"Beklenmedik bir şey. Bu kadar büyük bir takım olmaktan, bir adamın [Durant] ayrılması ve sürekli sakatlanmaları durumuna dönüşmelerini kimse beklemiyordu. Bu, izlemesi berbat ve talihsiz bir durum. Bu şekilde çok farklı. Onları Warriors olarak görmemek biraz garip."

"Oyuncular için üzülüyorum. Akranlarınızdan birinin sakatlandığını görmek istemezsiniz. Klay çok iyi bir adam, bu yüzden onun düşmesini görmek çok kötü. Steph de aynı şekilde. Umarım iyileşiğ %100 olarak geri dönerler. Hepimizin görmek istediği şey bu."

YENİ ARENAYI HİÇ SEVMEMİŞ!

Sahadaki farklılıkların yanı sıra, dün geceki maç aynı zamanda San Francisco'daki Warriors'ın yeni milyar dolarlık arenası Chase Center'da, gururlu bir Oakland yerlisi olan Lillard'ın ilk maçı oldu.

Lillard, yeni arenanın son 47 yıldır Oakland'daki Warriors'ın evi olan Oracle Arena'ya kıyasla ne kadar farklı hissettiğini birkaç kez belirtti.

"Çok garip. Çok garip… bu çok garip. Çünkü etrafa bakıyorum - buranın geçmişi yok. Bu yüzden kesinlikle farklı."

Lillard, evine daha yakın oynayamamanın zor olduğunu kabul etse de, birkaç profesyonel takımın Oakland bölgesinden ayrılmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını açıkladı. Raiders'ın önümüzdeki sezon Las Vegas'ta yepyeni bir stadyuma geçmeleri bekleniyor.

"Hoşuma gitmiyor sadece. Burada televizyondan [Chase Center'da] maçlar izlemiştim ve kalabalık aynı değil. 'Black Hole' (Oakland Raiders taraftar grubu) halen orada. Dub Nation'ın desteğini görüyorsun, bunu neden arkanda bırakırsın? Oakland'da bizi temsil eden her şey hakkında gerçek bir gurur duygusu var."

"PARA İÇİN YAPILIYOR..."


"Bu, Warriors'ın Körfez Köprüsü'nden karşıya geçmesi, Raiders'ın Vegas'a gitmesi, sırf para için yapılan bir şey. Gerçek sevgiyi ve bu takımların arkasında olanları bir kenara atmaları gibi, ki bu anlaşılabilir. Ama aynı zamanda anlaşılamaz da, çünkü ben Oakland'lıyım. Durumun her iki tarafını da biliyorum. Bunu görmekten nefret ediyorsunuz."

Lillard, gelecek yıl taşındıktan sonra hala Raiders'a sadık kalacağını belirtti, ancak Oakland'dan ayrılan ekiplerle ilgili duygularını gizlemedi:

"Hoşuma gitmedi. Bilmek isteyeceğiniz şey buysa, bundan hoşlanmadım."