Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard, Skip Bayless'a: "Şaka gibi bir adamsın, soytarısın"

Portland Trail Blazers süperstarı Damian Lillard, "Dame Time'a inanmadığını" söyleyen Fox Sports analisti Skip Bayless'a, Twitter'dan yanıt verdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Portland Trail Blazers süperstarı Damian Lillard, "Dame Time'a inanmadığını" söyleyen Fox Sports analisti Skip Bayless'a, Twitter'dan yanıt verdi.

Lillard, son zamanlarda çok fazla eleştiriye maruz kalmıştıı. Takımının bu sezon geçirdiği sıkıntılar ve geçmişteki playoff başarısızlıkları, kendisini eleştirilerin odağı haline getirmişti. Geçtiğimiz Cumartesi günü, LA Clippers oyuncuları Paul George ve Patrick Beverley de bu eleştirileri yapan kişiler arasına girmişlerdi.

Bayless'ın tweet'i, Lillard'ın Cumartesi günü Clippers'a karşı alınan 122-117'lik mağlubiyette, kritik anda iki önemli serbest atış kaçırmasıyla alakalıydı.

Bayless, Undisputed programında, Shannon Sharpe'a şu açıklamaları yapmıştı:

"Damian Lillard konusunda kafanı kuma gömmeye devam etmene izin vereceğim, ama ben gömmeyeceğim. Cumartesi günü olanlara gelirsek... Damian Lillard hakkında sorguladığım şeyi doğruladı. O gerçekten "asıl adam" mı? Adının önündeki yıldızın başında gerçekten "süper" var mı?"

"Ben böyle görmüyorum ve çok önemli olan anlarda da görmedim. Ve Clippers'ın da gördüğünü sanmıyorum. Çünkü sana söylemeliyim, senin adamına güldüler. Onlar (Patrick Beverley ve Marcus Morris), Dame iki serbest atışı kaçırdığında ve skoru eşitleyebilecek üçlüğü kaçırdığında, adamını makaraya aldılar. Benchte otururken, bileklerinde saat varmış gibi dokunup durdular ve 'Dame Time' diyerek dalga geçtiler. Onun Russell Westbrook ve Paul George'a el sallayarak veda ettiği gibi, onlar da ona el sallayarak veda ettiler."

"Ve bu konudaki en büyük ironi, bu Blazers takımının, Clippers'ın senin takımın olan Los Angeles Lakers'la oynamak için can attığı takım olması, çünkü acı verici bir şekilde aşikar olan bir şey varsa, o da Portland Trail Blazers'ın, en azından kağıt üzerinde playoffların ilk turunda, adamlarına problem çıkarmak açısından en iyi şansa sahip olmaları."

"GERİ VİTES YAPTIN, SAYGIMI KAZANAMAYACAKSIN"


Ancak bu yorumlar, Lillard'ın gözünden kaçmadı ve Twitter'dan şu şekilde bir yanıt verdi:

"Ben seninle ilgili hiçbir şeye inanmamıştım zaten kardeşim. Şaka gibi adamsın. Ve aramızdaki özel konuşmada sürekli geri vites yaptığından ötürü asla saygımı kazanamayacaksın. Soytarı."

Görünüşe göre Skip ve Dame, Bayless'ın önceki eleştirileriyle ilgili geri adım attığı özel bir diyalogda bulunmuşlardı.

TV eleştirmenlerine karşılık verme konusunda hiçbir zaman utangaç olmayan Lillard, Pazar günü bir intikamla Cumartesi günkü mağlubiyetinden geri dönmüş ve Trail Blazers'ın Batı Konferansı'nda 8. sırada yer almak için verdiği savaşı sırasında, Philadelphia 76ers'a 51 sayı atmıştı.