Lider "namağlup" yoluna devam ediyor!

BAU SuperMassive- Youth Crew arasında oynanan mücadelede, ligin yenilgisiz lideri SuperMassive maçın kazananı oldu.


 "Koridoru kim kazanır?" oylaması üst koridor oyuncuları olan Elwind ve fabFabulous arasında gerçekleşti:İki takım bu kadro ile sahaya indi:

"Maçı kim kazanır?" oylamasında Youth Crew favori gösterilen taraf oldu.İki takım oyuncuları seçim ve yasaklama ekranında bu tercihlere gittiler:Profesyoneller bu rün tercihleri ile maça başladılar (Sol taraf YC, sağ taraf SP):Dakika 4'te maçın ilk skorları geldi. Alt koridorda savaşa başlayan iki takım arasındaki mücadelede ilk düşen isim SnowFlower oldu. Sejuani desteğini almasına rağmen skoru uzun bir sürede alan ekibe karşı baskın atan Stomaged, Gragas ile sıçra- vücut darbesi kombosu Alistar üzerinde uygulayarak takım arkadaşı Zeitnot'a skoru kazandırdı.

Dakika 6 olduğunda Stomaged kabusu devam etti. Orta koridor kule altına baskın atan Gragas, GBM'e skoru verdi

9'uncu dakikada Ejder Piti etrafında yalnız yakalanan Zzus, Stomaged tarafından katledildi. Maçın temposu durmak bilmedi. Bu skordan sonra hemen alt koridor kulesini düşürerek üstünlük elde etmek isteyen Super Massive, kuleye yüksek bir hasar bıraktı. YC, ekibi toplayarak savunmaya hazırlandı. Alt koridorun ortasında oyunun ilk takım savaşı başladı. Bu savaşta yüksek hasarlar alan Youth Crew, Xico'yu ve alt koridor kulesini kaybederek savunmayı başarısızlıkla tamamladı.

Dakika 15 sularında GBM, Sejuani tarafından katledildi ve kaybedilen altını birazda olsa toparlamayı başardı. Bu pozisyonun ardından yeniden orta koridora gelen GBM, Azir'i ultimatesi ile eritmeyi başardı.

Orta koridor üzerinde baskı kurmak isteyen BAU Super Massive, destek veren Elwind'i düşürdü. Burada işler kızışmaya başladı. Pozisyona sonradan dahil olan Madness, GBM skorunu kazandı ve canı az kalmış Super Massive oyuncularını düşürmek istedi. Fazla ileri giden ve kendine güvenen Madness'ı, Fab ve Stomaged ikilisi cezalandırdı ve savaş böyle son buldu.

Elwind ve Fab arasında alt koridorda başlayan birebir mücadelede Elwind adeta skoru istedi. Kule altına kadar Gankplank'ı zorlayan Ornn skoru hanesine kazıdı.

21. dakikada Madness üst koridorda çok ilerde kaldı ve katledildi.

Dakika 22 olduğunda mavi güçlendirme etrafında yakalanan YC oyuncularından Azir, Sejuani ve Alistar katledildi ve Super Massive, serviste bekleyen Baronu katletti.

Yeniden ve yeniden doğdukça düşen Youth Crew oyuncuları, rakibin baskılarına dayanamadı ve dakika 29 olduğunda Nexus kulesini düşüren taraf BAU Super Massive oldu.Yapılan röportajda konuşan orta koridor oyuncusu GBM "Hedefimiz dünya şampiyonası!" açıklamasını yaparak taraftarlarına seslendi.

Maçın en değerli oyuncusu ise ligin favori destek oyuncularından olan SnowFlower seçildi.Güzel baskınlar ile maçın ilk aşamalarında takımına büyük nefes aldıran Stomaged, maçın gidişatını belirleyen isim oldu. Yaptığı makro oyunlar ile baskıyı hiç azaltmayan, her pozisyonu kendi çıkarına kullanan lider takım, bu haftayı da namağlup olarak tamamladı.

Yazar: Yunus Emre "Acheron" Civelek


Sporx Anasayfasına Dön