Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron: "Oğlumun şutu benimkinden iyi, alev silahı resmen!

Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James, şutunu oğlu Bronny James Jr. ile karşılaştıran ESPN analistine cevap verdi.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James, şutunu oğlu Bronny James Jr. ile karşılaştıran ESPN analistine cevap verdi.

Bronny, Sierra Canon Lisesi'nin yıldız oyuncularından biri olarak ismini yaymaya başladı. Babası LeBron James ile oyunundaki benzerlikler de dikkat çekiyor.

Ancak, Bronny'nin kariyerinin bu aşamasında babasından daha iyi görünen bir şutu olduğunu düşünenler de bulunuyor. Bunlardan biri de ESPN'den Paul Biancardi:

"Umarım LeBron bana kızmaz, ancak Bronny'nin şutunun biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum."

LeBron bu ifadeyi hakaret olarak kabul almadı ve üzerine, Bronny ve küçük oğlu Bryce Maximus'un kendisinden daha iyi şutör olduğuna inandığını da belirten bir tweet attı:

"Asla gerçeklere kızamazsınız! Resmen bir alev silahı var! Bu arada, ben muhtemelen evdeki en iyi üçüncü şutörüm. Bryce Maximus'un şutu da alev alev yakıyor!"

LeBron 2003'te lige girdiğinde, istikrarlı bir şut tehdidi bulunmuyordu. Genelde, rakip takımın savunmasına dışarıdan içeri turnikelerle girerek sayı buluyordu ve bunu, bugün Lakers'ta oynarken de aynı şekilde yapmaya devam ediyor. Güvenilir bir orta mesafe şutu geliştirmek, Bron'ın 2-3 yılını almıştı ve sonrasında da durdurulamayan bir hücum gücü olmuştu.

Artık basketbol oyunu da evrimleştiğinden ötürü, LeBron çocuklarının bu değişimlere uyum sağlayabildiğinden emin oluyor.