Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron, Jazz spikerlerine yanıt verdi: "Kötü enerji, nefret, kıskançlık..."

Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James, Çarşamba gecesi Utah Jazz'e karşı oynanan maçın son dakikalarında sahanın köşesinde çoraplarıyla sevinç gösterisi yapmasını Jazz spikerlerinin eleştiriyle karşılamasına, sosyal medyadan cevap verdi.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James, Çarşamba gecesi Utah Jazz'e karşı oynanan maçın son dakikalarında sahanın köşesinde çoraplarıyla sevinç gösterisi yapmasını Jazz spikerlerinin eleştiriyle karşılamasına, sosyal medyadan cevap verdi.

Oyundan çoktan çıkmış ve ayakkabılarını tribünlerdeki çocuklara vermiş olan James, takım arkadaşı Kyle Kuzma'nın maçın bitimine 2:35 kala boyalı alanda bir pozisyonda Utah oyuncusu Tony Bradley'ye iki kez üst üste blok yapması sonrası, benchin önünde ve sahanın köşesinde ayakta dansederek sevinç gösterisinde bulunmuştu.

James'in heyecanı ikinci blokta daha da artmıştı ve havlu sallarken dip çizgide üst üste zıplayarak sevinmişti:Jazz spikerleri, James'in eylemlerine "saygısızlık" diyerek tepki göstermişti.

LeBron ise Instagram'daki bir gönderisinde "olumsuzluk, kötü enerji ve nefrete" karşı eleştirisini şöyle dile getirdi:

"İşinizi en üst düzeyde yaptığınız yerde size ihtiyaç kalmadığı anda, ayakkabılarınızı ilham kaynağı olduğunuz ve gururlandırdığınızı umduğunuz küçük bir kızla çocuğa verdikten sonra, takım arkadaşlarınızı başarılı olarak görmeyi, kendi başarınızdan daha çok sevdiğinizden ötürü sevinç gösterisinde bulunduğunuz için eleştirildiğinizi düşünün. Millet, içinde yaşadığımız dünya bu işte ve kimsenin hedefinize giden yolda sizi durdurmasına izin vermemelisiniz. Negatiflik, kötü enerji, nefret, kıskançlık vb. şeyler yolculuğunuz boyunca sizi aşağı çekmeye çalışacak ve bunu nasıl idare edeceğiniz size bağlı. Ben sadece yüzüme bir gülümsemeyle "Teşekkür Ederim" diyerek bunu idare ediyorum ve bunu yaparken ileriye bakmaya devam ediyorum!"

James maçın bitmesine 7:46 kala çıkmıştı ve Lakers, bu sırada 105-83 öndeydi. 121-96'lık galibiyette LeBron, 20 sayı bulmuştu.