Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron, 0-1'i endişe etmiyor: "Daha önce 3-1 geriye düşmüştüm"

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, geçtiğimiz gece kariyerinde ilk kez bir playoff ilk turu maçı kaybetmesine rağmen çok endişeli olmadığını söyledi.

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, geçtiğimiz gece kariyerinde ilk kez bir playoff ilk turu maçı kaybetmesine rağmen çok endişeli olmadığını söyledi.

Indiana Pacers'ın 98-90 galip geldiği 1. maç sonrası LeBron, muhabirlere bu tarz durumlarla daha önce karşı karşıya kaldığını, 2016 NBA Finallerinde Golden State Warriors'a karşı 3-1 geri düşüp 4-3 seriyi kazanması olayıyla hatırlattı:

"Playoff döneminde hep stabil kalmışımdır. Yani daha henüz ilk turda 0-1 gerideyim. Finallerde 3-1 geriye düşmüşlüğüm vardı. Yani sonraki birkaç gün nasıl hissedeceğini sormanız gereken son kişiyim."

"Milletin normal sezonda 'playoff tarzı atmosfer' dediğini hep duarsınız. Bunu simüle etmeniz zor. O hızın aynısını veya olan şeyleri ortaya koyamazsınız. Yani, bazı genç çocuklar için bugün kesinlikle bir sınav gibiydi. 2. maçta daha iyiye gideceklerini düşünüyorum. Sadece onların değil, daha yaşlı olanların da aynı şekilde. Ben dahil bazı tecrübeli adamlar da daha iyiye gidebilir. Bunu, hepimizin fiziksel ve mental olarak ileri giderek evimizde oynadığımız maçları kaybetmememiz gerektiği şeklinde alıyoruz."

LeBron, ilk maçında 24 sayılık bir triple-double yapsa da, mağlubiyeti önleyememişti.
7/24 NBA TÜRKİYE