Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

LeBron, 0-1'i endişe etmiyor: "Daha önce 3-1 geriye düşmüştüm"

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, geçtiğimiz gece kariyerinde ilk kez bir playoff ilk turu maçı kaybetmesine rağmen çok endişeli olmadığını söyledi.

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, geçtiğimiz gece kariyerinde ilk kez bir playoff ilk turu maçı kaybetmesine rağmen çok endişeli olmadığını söyledi.

Indiana Pacers'ın 98-90 galip geldiği 1. maç sonrası LeBron, muhabirlere bu tarz durumlarla daha önce karşı karşıya kaldığını, 2016 NBA Finallerinde Golden State Warriors'a karşı 3-1 geri düşüp 4-3 seriyi kazanması olayıyla hatırlattı:

"Playoff döneminde hep stabil kalmışımdır. Yani daha henüz ilk turda 0-1 gerideyim. Finallerde 3-1 geriye düşmüşlüğüm vardı. Yani sonraki birkaç gün nasıl hissedeceğini sormanız gereken son kişiyim."

"Milletin normal sezonda 'playoff tarzı atmosfer' dediğini hep duarsınız. Bunu simüle etmeniz zor. O hızın aynısını veya olan şeyleri ortaya koyamazsınız. Yani, bazı genç çocuklar için bugün kesinlikle bir sınav gibiydi. 2. maçta daha iyiye gideceklerini düşünüyorum. Sadece onların değil, daha yaşlı olanların da aynı şekilde. Ben dahil bazı tecrübeli adamlar da daha iyiye gidebilir. Bunu, hepimizin fiziksel ve mental olarak ileri giderek evimizde oynadığımız maçları kaybetmememiz gerektiği şeklinde alıyoruz."

LeBron, ilk maçında 24 sayılık bir triple-double yapsa da, mağlubiyeti önleyememişti.
7/24 NBA TÜRKİYE