League of Legends artık mobilde oynanabilecek!

Riot Games'in ana firması olan Tencent, bilgisayar oyunlarının mobil üzerinden oynanabilmesini sağlayan yeni uygulamasını tanıttı. Uygulama sayesinde artık League of Legends'ı mobil üzerinden oynayabileceksiniz.

Sektör analisti Daniel Ahmad'ın paylaşımlarına göre uygulama Tencent'in WeGame platformuyla birlikte çalışacak. Uygulamayı indirdiğiniz andan itibaren kütüphanenizde yer alan oyunları akıllı telefonunuzdan da oynayabileceksiniz. Ancak bir şartla. Oyunları akıllı telefonlarınızda oynamanız için hem bilgisarınızın ve telefonunuzun aynı wifi'ye bağlı olması hem de oyunu bilgisayarınızda açmanız gerekiyor.

Uygulamanın desteklediği tek oyun şu anlık sadece League of Legends ve oyunun yeni modu Taktik Savaşları. Akıllı telefonlarınızdan League of Legends'ı oynamak zor gibi gözükse de yeni oyun modu Taktik Savaşları'nı oynamak daha mantıklı olabilir. Konuyla ilgili bir video paylaşan Ahmad, League of Legends'ı akıllı telefonundan başarıyla açtığını gösteriyor.

İşte Daniel Ahmad'ın paylaşımları:MOBA oyunlarının Asya'daki başarısına ve egemenliğine bakacak olursak uygulamanın kısa süre içerisinde yayılacağını tahmin etmek zor değil. Ancak uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazın sonunda düzenlenecek olan Worlds 2019'u beklemek zorundayız gibi gözüküyor.


Sporx Anasayfasına Dön