LCS Yaz Mevsimi'nde finalin adı belli oldu!

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsimi'nde oynanan yarı final karşılaşmalarının ardından finale yükselen ekipler belli oldu.

Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsimi'nde yarı final heyecanı 17-18 Ağustos'ta oynanan karşılaşmalarla birlikte sona erdi ve finale yükselen ekipler belli oldu.

Yarı finalin ilk karşılaşmasında Cloud9 ile Counter Logic Gaming karşı karşıya geldi. BO5 formatında oynanan mücadelede adete nefesler kesildi. Son maça uzayan karşılaşmada rakibini 3-2'lik skorla mağlup eden Cloud9, adını hem finale hem de Worlds 2019'a yazdırmayı başardı.

Yarı finalin diğer eşleşmesinde ise Team Liquid ile Clutch Gaming karşılaştı. Normal sezonu lider bitiren ve şampiyonluk sinyalleri veren Team Liquid, rakibi karşısında fazla zorlanmadı ve 3-1'lik skorla adını finale yükseldi. Team Liquid ayrıca Cloud9 gibi Worlds 2019'a katılmaya hak kazandı.

Merakla beklenen LCS Yaz Mevsimi final karşılaşması 25 Ağustos Pazar günü TSİ 23:00'da oynanacak. Karşılaşmayı İngilizce olarak Riot Games'in Twitch hesabından takip edebilirsiniz.

Görsel: Riot Games

Sporx Anasayfasına Dön