Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LaVine: "Savunmama b.k atan insanlardan bıktım!"

Chicago Bulls guardı Zach LaVine, savunma yeteneği hakkında olumsuz konuşan insanlardan bıktığını belirtti.

Chicago Bulls guardı Zach LaVine, savunma yeteneği hakkında olumsuz konuşan insanlardan bıktığını belirtti.

24 yaşındaki LaVine, şimdi savunmasından "daha fazla gurur duyduğunu" söyledi.

"İnsanların savunmama b.k atmasından bıktım. Ben her zaman iyi bir bire bir savunmacısı olmuşumdur. Ancak, hücum tarafında bu kadar iyi olup, savunma tarafında o kadar iyi olmamam için bir sebep yok. Bu yüzden o tarafımla eskisinden daha fazla gurur duyuyorum. Gözükeceğinden eminim. Bundan emin olacağım."

"ÖNEMLİ OLAN, İŞİNİZDEN GURUR DUYMAK"


LaVine, bunun zihniyetteki değişimle başladığını ekledi:

"Bunun bana yardımcı olduğunu düşünüyorum. Olay, odaklanmak, adamınızı durdurmak ve işinizi yapmaktan gurur duymak. Bir veya iki görevimiz var. Yardım savunmasındaysan, yardımdasındır. Topu tutmanız gerekiyorsa, tutarsınız. Sen işini yapıyorsun ve diğerleri de kendi işlerini yapıyor. Yoğunluğun ve buna odaklanmanın kesinlikle yardımcı olacağını düşünüyorum."

"ÇIKABİLECEĞİ BAŞKA BİR SEVİYEYİ GÖSTERİYOR"


Savunma, LaVine için en sorunlu alan olmuştu ve hücum tarafındaki yeteneğini büyük ölçüde gölgede bırakıyordu. Bulls koçu Jim Boylen, LaVine'in elit bir iki yönlü oyuncu olması için kendisine meydan okudu:

"Onun ve bizim konuştuğumuz şey, olabileceği en iyi iki yönlü oyuncu olması. İki yönlü oyuncu, yani zeminin her iki tarafında da odaklı olmak. Kendisi bunu yapıyor ve bunu görmek eğlenceli. Bu hem kendisine hem de ekibimize yardım ediyor ve çıkabileceği başka bir seviyeyi gösteriyor."