Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

LaVine: "Burada çok özel bir şey inşa ediyoruz"

Chicago Bulls guardı Zach LaVine, Bulls'daki ilk sezonunun ardından, takımının "çok özel bir şey" inşa ettiğini düşündüğünü söyledi.

Chicago Bulls guardı Zach LaVine, Bulls'daki ilk sezonunun ardından, takımının "çok özel bir şey" inşa ettiğini düşündüğünü söyledi.

Bu sezon ortaya koyulanların, takımın ileride ne kadar iyi olabileceğine dair bir ön izleme olduğunu düşünen LaVine, şu açıklamaları yaptı:

"İyi olacağız. Olacağız. Öylesine de söylemiyorum. Bazı fırsatlar kapınızı çaldıktan sonra kapıyı açmamazlık etmezsiniz. Bu da babamın bir lafıdır bu arada. Ama ben de bu şekilde bakıyorum. Çok özel bir takım olabiliriz."

"Bence, tek tek gösterdiğimiz şey, hepimizin gerçekten güçlü noktalarına sahip olduğudur. Bu yüzden birlikte oynadığımızda bunun avunulacak bir şey gibi olmasının sebebi ne olabilir? Hala birbirimize alışıyoruz ve bazen bazı istikrarsız olanlarımız da oldu. Bazı iniş ve çıkışlar vardı. . . Gerçekten tuhaf bir sezon geçirdik."

"Bunların her biri bir şekilde bir faktör oluyor, ama ne olursa olsun, bunu avunulacak bir ya da insanların söyleyebileceği herhangi bir şey olarak kabul etmem. Çünkü günün sonunda bunu yoluna koyacağız. Bunun gerçekleştiğinden emin olacağız, çünkü bizler birer birey olarak rekabetçiyiz ve takım hedeflerine sahibiz. Şahsen ben, bu ilerlemenin ne kadar büyük olduğunu ve içinde olduğumuz pozisyonu, elde ettiğimiz fırsatı biliyorum."

Bu sezon çapraz bağ sakatlığından dönmüş olan 23 yaşındaki LaVine, 24 maçta ortalama 16.7 sayı ve 3.9 ribaund ile oynadı.
7/24 NBA TÜRKİYE