Lara Sanders cezasına itiraz edecek

A Milli Kadın Basketbol Takımı'na sakatlığını gerekçe göstererek katılmadıktan sonra 4 maç ceza alan Lara Sanders, aldığı cezaya itiraz edecek.
28 Kasım 2016 15:25
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından  Bellona Agüspor'lu Lara Sanders, sakatlığını gerekçe görerek milli takım kampına katılmadığı için 4 maç ceza aldı.

Yıllarca Kayseri'de forma giydikten sonra Türk vatandaşlığına geçerken LaToya olan adını Lara olarak değiştiren ABD'li basketbolcu, milli takım forması altında gösterdiği performansla da dikkat çekti. Bu sezon bir lig bir de Euro Cup maçında forma giyen Lara Sanders, stres kırığı nedeniyle ülkesi ABD'ye gitmişti. A Milli Kadınlar Basketbol takımının Bosna Hersek ve Romanya maçları için kampa çağırılan ancak sakatlığını gerekçe göstererek kampa katılmayan Lara Sanders'a 4 maç ceza verildi.Amerika'da tedavi gören Sanders ve 5 Aralık'ta Kayseri'ye gelecek tedavisine devam edecek.

Kulüp idari menajeri Fikri Gençaslan, "Lara Sanders'in stres kırığı için Amerika'da tedavi gördüğünü federasyona iletilmesine rağmen, kampa katılmadığı için ceza verilmiş. Cezayı haksız buluyoruz. Gerekli girişimlerde bulunacağız'' dedi. 

Bellona Agüspor, Lara'sız çıktığı Fenerbahçe maçında 58-73 yenilmişti.
Galeri Icon Foto Galeri