Laimbeer: "Bulls oyuncuları, mızmızın tekiydiler"

Eski Detroit Pistons oyuncusu Bill Laimbeer, 1991 yılında Chicago Bulls oyuncularının elini sıkmadığı için pişman olmadığını söyledi ve onlara "mızmız" yakıştırmasını yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Laimbeer: 'Bulls oyuncuları, mızmızın tekiydiler'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2020 11:50
Eski Detroit Pistons oyuncusu Bill Laimbeer, 1991 yılında Chicago Bulls oyuncularının elini sıkmadığı için pişman olmadığını söyledi ve onlara "mızmız" yakıştırmasını yaptı.

"Bad Boys" her zaman Bulls'un en büyük rakiplerinden biri olarak kabul edilyor. 1991'deki Doğu Konferansı Finalleri sonrasında, halihazırda benchte olan Pistons ilk beş oyuncularının, Bulls oyuncularıyla el sıkışmadan sahadan çıktıkları an, bu durum tartışmalara neden olmuştu.

ESPN'deki The Jump programında konuk olan Laimbeer, bu karardan pişman olmadığını açıkladı:

"Bugün neden pişman olayım ki? Medyanın benim hakkımda ne söylediğiyle ilgilenmiyorum. Asla ilgilenmedim. İlgilenseydim, özellikle de o zamanlar, herhalde kafayı yerdim. Benim olayım basketbol maçı ve şampiyonluk kazanmaktı. Ve hem kendimden, hem de takımımdan en iyi şekilde yararlanmak için ne gerekiyorsa yaptım. Günün sonunda dünya şampiyonu olarak adlandırıldık. "

"Oyun için ne kadar kötü olduğumuza dair bir buçuk yıl sızlanıp ağladılar, ama daha da önemlisi, kötü insanlar olduğumuzu söylediler. Biz kötü insanlar değildik. Biz sadece kazanan basketbolculardık. Ve bu söyledikleri gerçekten tadımı kaçırdı, çünkü bireysel olarak kim olduğumuzu veya aile yaşamımızı hiç bilmiyorlardı. Ama yaptıkları tüm mızmızlanma sonrası, ellerini sıkmak istemedim. Mızmızın tekiydiler. Seriyi kazandılar. Tebrik etmek lazım: Biz yaşlanınca, bizi geçtiler. Ama tamam, devam edin."

Pistons'ın stratejilerinin genellikle çok eleştirildiği ve toplumda çoğu kişi tarafından kötü adamlar olarak gösterildiği biliniyor.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ