Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kuzma: "Rushmore Dağı oyuncusu olmak istiyorum"

Kyle Kuzma, hem bireysel hem de takım oyuncusu olmayı dengelemenin ne kadar zor olduğu sorusuna, Lakers'ın her zaman başta geldiğini ancak bir gün NBA büyüklerinin Rushmore Dağı'nda yer almak istediğini söyleyerek yanıt verdi.

Kyle Kuzma, hem bireysel hem de takım oyuncusu olmayı dengelemenin ne kadar zor olduğu sorusuna, Lakers'ın her zaman başta geldiğini ancak bir gün NBA büyüklerinin Rushmore Dağı'nda yer almak istediğini söyleyerek yanıt verdi.

Kuzma, NBA.com'dan Mike Trudell'a verdiği röportajın bu kısmında, konu hakkında şöyle konuştu:

"MT: Eğer NBA'e gitmek isteyen bir kolej oyuncusuysanız, sadece takım adamı olabileceğinizi düşünmek bana biraz naif geliyor. Geçen sene bana, eğer hedef bu bahsettiğimse belli bir beceri seviyesini, bir sonraki seviyeye uyacak şekilde geliştirmeyi düşünmen gerektiğini söylemiştin. NBA'ye gittiğinde bu denge nasıl değişiyor? Diğer bir deyişle, hem harika bir takım oyuncusu hem de bireysel olarak harika bir oyuncu olunabilir mi? Bazen bu durum, oynayan adamlar için mükemmel bir yol çizer, ama ya olmazsa?

Kuzma: Kesinlikle. Tabii ki, asıl hedef takım olmalı, çünkü takım kazanırsa herkes kazanır ve iyi görünür. Ama maç başı 10 dakika da oynamak istemezsiniz. Ben büyük bir oyuncu olmak istiyorum. Rushmore Dağı oyuncusu olmak istiyorum. Bunu takım için tamamen kendinizden ödün vererek yapamazsınız. Elbette onu da yapacaksınız, fakat bu gri bir alan. Sizi siz yapan şeyleri de ortaya koymalısınız. Sırf köşede durarak o iş olmaz."

Kuzma, geçtiğimiz sezon izleyenleri şaşırtmış ve maç başına 16.1 sayı ve 6.3 ribaund ortalamaları yakalamıştı.