Kuranı kerimi güzel okuma yarışmasında kim birinci oldu?

Kuranı kerimi güzel okuma yarışmasında kim birinci oldu? diye bekleyenlerin cevabı 19 Mayıs 2020'deki yayında belli oluyor. Kuranı kerim güzel okuma yarışması finali merakla bekleniyor. Ramazan ayına özel olarak hazırlanan yarışmada kuranı kerim güzel okuma yarışması birincisi kim belli olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT tarafından 2017'den bu yana ramazan ayına özel düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Kadir Gecesi yayınlanacak finalinin çekimlerine görüntülü bağlanarak yarışmacıları tebrik etti.

19 Mayıs 2020 23:48
Kuranı kerimi güzel okuma yarışmasında kim birinci oldu?
TRT'nin ilgiyle izlenen yarışması Kuranı kerimi güzel okuma yarışması birincisi kim olacağı konuşuluyor. Kuranı kerim güzel okuma yarışmasında birinci olan isim Kadir Gecesi'nde final yapıldı. Yarışmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da görüntülü konuşma ile katıldı. TRT'den yapılan açıklamaya göre, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ve seyircisiz çekilen yarışmanın final bölümü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in katılımıyla 19 Mayıs Salı Kadir Gecesi saat 20.30'da ekrana gelecek.
Programın final çekimlerine görüntülü bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarışmacılara tebriklerini iletti. Yarışma Ramazan ayına özel düzenleniyor TRT 1'de ekrana gelen ve ramazan ayına özel düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nda, her bölümde 5 yarışmacı arasında gün birincisi seçiliyor. Seçilen gün birincileri hafta finalinde, hafta finalinin kazananları ise Kadir Gecesi ay finalinde yarışıyor.

GÜZEL KURAN OKUMA YARIŞMASINDA GEÇEN HAFTA NE OLDU?

Kuranı Kerim güzel okuma yarışmasında günün kazanan ismi açıklandı. Güzel sesi ile yarışmada galibiyetini ilan eden isim Muhammed Yahya Yıldızhan olarak söylenmektedir. 16 Mayıs TRT 1 Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması sonuçları belli oldu. Birinciliği Muhammed Yahya YILDIZHANTRT 1 Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasını izle. Başvuru nasıl yapılır? Mehmet Ali Sarı, Halil Necipoğlu ve Osman Eğin hocaların jüri heyetini oluşturduğu yarışmaya Günlük kazananlar haftada bir yapılan hafta finaline katılıyor. Hafta birincileri de Ramazan ayı sonunda finale katılıyor. Gün birincilerine 3 tam altın hediye ediliyor…

Muhammed Yahya YILDIZHAN (397 Puan)
Recep ERGÜN (380 Puan)
Ramazan TEZEL (379 Puan)
Musab Üngever (372 Puan)
Osman CERRAH (369 Puan)16 MAYIS KURAN KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI VİDEO İZLE


TRT KURAN KERİM GÜZEL OKUMA YARIŞMASI NEDİR?

Yarışma sadece erkekler kategorisindedir.

Katılımcıların 15 yaşını tamamlamış olması zorunludur. (18 yaşından küçük olanlar için veli muvafakati gereklidir.)

Yarışmamız yurt içinden ve yurt dışından yarışmacıların katılımına açıktır. (Yurt dışı başvurularında TC vatandaşı olmak zorunludur)
Yarışmacılar tek başına yahut ikili ya da grup halinde başvuru yapabilir.
Başvurunun tamamlanması için adayların web sayfasındaki formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra, Whatsapp üzerinden talep edilen videoyu göndermeleri gerekmektedir.Başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT tarafından görevlendirilecek olan değerlendirme komisyonunca incelenecektir.
Yapılan değerlendirme sonucu, yarışmacı olma hakkı kazanamayan katılımcılara geri bildirim yapılmayacak yalnızca yarışmacı olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilecektir.

Yarışmacıların çekimde giyecekleri kıyafetler, programın kostüm sorumlularınca onaylanıp, belirlenecektir.

Yaptığı Başvuru Kabul Gören Kişilerin Dikkatine

Başvurusu kabul gören kişilere telefon üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Bu kişilerden programda kullanılacak olan VTR için videolar çekip göndermesi istenecektir. Bu videoların gönderilmesi mecburidir.
Başvurusu kabul gören yarışmacılara çekimlerin yapılacağı tarihler bildirilecektir. Söylenen tarihte kişilerin TRT Arı stüdyolarında olması gerekmektedir. Yarışmacıların konaklama ve ulaşım masrafları TRT tarafından karşılanacaktır.

Yarışma Hakkında

Program Kasım ayından itibaren TRT 1'de yayınlanacaktır.
Her bölümde 5 yarışmacı yarışacaktır. Birinci olanlar ay final bölümüne katılmaya hak kazanacaktır.

Performanslar alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir. Aynı zamanda stüdyoda yer alan seyirciler de oylamaya katılacaklardır.
Mayıs ayında yarı final yapılacaktır. Ramazan ayında ise günlük olarak yayınlanacaktır.

Ramazan ayında her gün 5 yarışmacı yarışacaktır.

Yarı finalde finale kalan 4 yarışmacı Ramazan ayında finale kalan 4 yarışmacı ile büyük finalde karşılaşacaktır. Bu 8 kişi içinden 3 kişi dereceye girecektir.
11 ayın sultanı Ramazanın gelmesi ile beraber TRT 1 yeni yarışmalar düzenlemeye başladı. Peki TRT 1 Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması nasıl katılınır?

15 MAYIS 2020 TARİHLİ SONUÇLAR

1. Recep Tayyip Şentürk 383 puan

2. Emre Olçar 382 puan

3. Sezer Verim 377 puan

4. Ali Apılı 372 puan

5. Bilal Ömeroğlu 369 puan

14 MAYIS 2020 PUAN SONUÇLARI

1. Hüseyin Akbulut 395 puan

2. Taner Çelebi 394 puan

3. Muhammed Çağrı Uçar 386 puan

4. Hüseyin Çalışkan 384 puan

5. Alaattin Gurur 383 puan

13 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA PUANLARI

Yarışmaya bu akşam katılan isimler şunlardı:

1. Muhammet Ali Akgün 387 puan

2. Mahmut Sağır 385 puan

3. Mehmet Obuz 377 puan

4. Muhammed Emre Genç 367 puan

5. Muhammed Akçıl 362 puan

Yarışmada birinci olan Muhammet Ali Akgün 3 tam altın kazandı. Aynı zamanda hafta finaline de katılacak.

Diğer yarışmacılar ise birer tam altın hediye aldı.

Daha fazla göster
yukarı ok