Kulüpler Birliği - TFF toplantısında neler yaşandı?

TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı adına sekiz başkan, harcama limiti üzerine bir toplantı yaptı. Kulüp başkanlarının Riva'dan ayrılması sonrası TFF yönetimi, Lisans Kurulu ile görüşmeye başladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Kulüpler Birliği - TFF toplantısında neler yaşandı?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ağustos 2020 17:43
TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı adına 8 başkan arasında 'takım harcama limitleri' ile ilgili toplantı sona erdi.

TFF'nin Riva'daki tesislerinde düzenlenen toplantıya; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF Kulüp Lisans Kurulu üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, vakfın başkan yardımcı ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Kasımpaşa Kulübü yöneticisi Fatih Saraç katıldı.

Öğleden sonra başlayan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantının ardından kulüp temsilcileri Riva'dan ayrılırken TFF Yönetim Kurulu, TFF Kulüp Lisans Kurulu ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantı daha yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı, TFF'den 3 talepte bulundu. Bu taleplerden ilki pandemi nedeniyle yüzde 15 olan aşım limitinin yüzde 40'a yükseltilmesi oldu.

İkinci olarak borçsuz kulüplerin transfer ve sponsorluk gelirlerinin 3'te 1'inin değil, tamamının sezonluk harcama limitine eklenmesi talep edildi. Bu talepte özellikle Kasımpaşa'nın isteği etkili oldu.

Ayrıca, Bankalar Birliği dışında özel bankalarla yapılan borç yapılandırma anlaşmalarının, farklı bir muhasebe metoduyla harcama limitine eklenmesi istendi. 
Kulüp başkanları ve TFF yöneticileri arasında karşılıklı fikir alışverişleri de yapıldı. 

FENERBAHÇE İSTEDİ
TRABZONSPOR VE GALATASARAY KABUL ETMEDİ


TRT Spor'un haberine göre; Fenerbahçe, ana para ödemesinin harcama limitlerinden kaldırılmasını talep etti.

Nihat Özdemir, bu konuda tüm kulüplerin ortak ve ıslak imzasının olması gerektiğini söyledi. 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "O zaman biz neden yapılandırma yaptık? Kabul etmiyoruz" derken, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise "Bu sene değil ama seneye olabilir" cevabını verdi.

LİSANS KURULU İLE GÖRÜŞME BAŞLADI!
Kulüp başkanlarının Riva'dan ayrılması sonrası TFF yönetimi, Lisans Kurulu ile görüşmeye başladı.Tümü
TÜMÜ