Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kukoc'un favori takım arkadaşı Jordan değil, Pippen!

Hall of Fame sınıfı üyesi ve eski Chicago Bulls oyuncusu Toni Kukoc, en sevdiği takım arkadaşının Michael Jordan değil, Scottie Pippen olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Hall of Fame sınıfı üyesi ve eski Chicago Bulls oyuncusu Toni Kukoc, en sevdiği takım arkadaşının Michael Jordan değil, Scottie Pippen olduğunu söyledi.

NBA.com'dan Sam Smith ile yaptığı sohbette Kukoc, beraber üç şampiyonluk kazandığı Pippen'ı kariyerindeki en iyi takım arkadaşı olarak tanımladı:

"Her zaman Michael'ın muhtemelen en iyi oyuncu olduğunu söylerim. Scottie benim için Michael kadar önemliydi. Tüm ekiple ilgilenir ve rakipleri asıl savunan oyuncu o olurdu. Topu getiren ve hücumda doğru adamları bulan oydu. Michael da maçı kazandırandı."

Kukoc, Jordan'ın kendisini nasıl etkilediği sorulduğunda ise şu yanıtı verdi:

"Mümkün olan her şekilde. Çok kibar bir takım arkadaşı olmasa da, bir bakıma herkesi iyi bir şekilde antrenman yapmaya zorlardı."