Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Korver: "Lige girdiğim yıl, Iverson bana çok yardımcı olmuştu"

Serbest oyuncu Kyle Korver, 2003'te NBA'e giriş yaptığında Philadelphia 76ers'tan eski takım arkadaşı Allen Iverson'ın kendisine nasıl yardımcı olduğunu anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Serbest oyuncu Kyle Korver, 2003'te NBA'e giriş yaptığında Philadelphia 76ers'tan eski takım arkadaşı Allen Iverson'ın kendisine nasıl yardımcı olduğunu anlattı.

Bleacher Report ile yaptığı röportajda Korver, Iverson hakkında şöyle konuştu:

"Benim için bu çok önemliydi. Takıma ikinci turdan gelen bir oyuncu olduğunuzda, başarınızı etkileyen en önemli faktör, özgüven seviyeniz oluyor. Size inanacak birilerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Benim için, o kişi Allen'dı."

"KENDİM ATARIM O ZAMAN"


Korver, 2003 yılında kötü bir sezon geçiren ve playoffları kaçıran bir 76ers ekibine katılmıştı. Ancak takım olarak yaşanan sıkıntılara rağmen Iverson, Korver gibi gençlere yardımcı olmuştu:

"Bana sürekli şut atmamı söylerdi. O zamanlar takımda pek şutörümüz yoktu. Eğer pas verdiğinde şutu sokamazsanız, 'Topu neden sana vereyim ki? Kendim atarım' derdi.

Sahada hep beni arardı. Beni sürekli teşvik etmesinin, genç bir oyuncu için ne kadar önemli olduğunu anlatamam."