Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Korver: "Beni bir fotokopi makinası karşılığında takasladılar"

Kyle Korver, mezun olduğu eski okulu Creighton Üniversitesi'nde bir diploma töreni konuşması yaptı ve geçmişte bir fotokopi makinası karşılığında takas edildiği anıyı anlattı.

Kyle Korver, mezun olduğu eski okulu Creighton Üniversitesi'nde bir diploma töreni konuşması yaptı ve geçmişte bir fotokopi makinası karşılığında takas edildiği anıyı anlattı.

38 yaşındaki Korver, konuşması sırasında eski okulundaki mezunlarına NBA kariyerinin fotokopi makinesinden daha uzun dayandığını söyledi.

Dönemin New Jersey Nets'i, 2003'te kendisini draft ettikten sonra, Korver'ı Philadelphia'ya göndermişti. Sixers'in parası, daha sonra Yaz Ligi ücretlerini ödemek ve bir fotokopi makinesi satın almak için kullanılmıştı.

Korver, anısını şöyle anlattı:

"Draft olduktan kısa süre sonra Philly'ye takas edildiğimi öğrendim. Takasın doğru kelime olup olmadığından emin değilim. Açıklanmayan bir miktar para için aşağı yukarı satıldım diyebilirim. Daha sonra, Nets'in bu parayı yaz lig takımlarının giriş ücretini ödemek için kullandığını ve kalan parayla bir fotokopi makinesi aldıklarını öğrendim."

"Birkaç yıl önce, o fotokopi makinesi bozuldu. Ve ben hala oynuyorum."