Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Koç Atkinson: "Hücumu Kyrie belirleyecek"

Brooklyn Nets'in başantrenörü Kenny Atkinson, yeni oyuncusu Kyrie Irving ile ilgili "ödevini yapmaya" başladığını, ve All-Star oyuncunun, takımın hücumunu belirleyecek olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets'in başantrenörü Kenny Atkinson, yeni oyuncusu Kyrie Irving ile ilgili "ödevini yapmaya" başladığını, ve All-Star oyuncunun, takımın hücumunu belirleyecek olduğunu söyledi.

Atkinson, umudunun Irving'in "şimdiye kadarki en iyi sezonuna sahip olması" olduğunu belirtti.

"Topu ona vereceğim. Onun için olan ödevime kesinlikle başladım. Yeni başladım. Bence asıl mesele en iyi Kyrie'yi bulmak. Şimdiye kadarki en iyi sezonunu geçirmesini ve bu gelişmeye devam etmesini istiyorum. Ve bu zor bir şey, çünkü geçen sene iyi oynamıştı. Konuşulan bir sürü şey olduğunu biliyorum, ama rakamlarına baktığınızda, gerçekten iyi oynadığını düşünüyorum. Gelişmeye devam etmesi için kesinlikle onu biraz zorlayacağım. Çok değiştirmeyi düşünmediğim bir sistemle oynuyoruz."

"Ona sormanız gerekir, ama bence bu bizim oyun tarzımıza gelmekle ilgilenmesinin nedeninin bir parçası. Öyle sanıyorum ki aramızda, grupla nasıl iş görebileceğine dair bir fikir birliğine ulaşacağız."

Kyrie'nin, Kevin Durant'in aşil sakatlığının iyileşme sürecinde olmasından ötürü önümüzdeki sezonun tamamını kaçırması beklendiği için, Brooklyn'de en büyük yükü taşımak zorunda kalması bekleniyor.