Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'nin lise koçu Downer: "Onun gibi bir oyuncu asla olmayacak!"

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın lise koçu Gregg Downer, Philadelphia Inquirer için bir makalede, Kobe ile olan uzun süreli ilişkisinin anılarını paylaştı ve onun gibi başka bir oyuncu olmayacağını itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın lise koçu Gregg Downer, Philadelphia Inquirer için bir makalede, Kobe ile olan uzun süreli ilişkisinin anılarını paylaştı ve onun gibi başka bir oyuncu olmayacağını itiraf etti.

Kobe, geçtiğimiz Ocak ayında California'nın Calabasas kentinde bir helikopter kazasında vefat etmişti. Kobe, kızı Gianna ve diğer yedi kişiyle beraberdi. Ne yazık ki, kimse trajik kazadan kurtulamamıştı.

Downer, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir muhabir tarafından 50. kez Kobe Bryant gibi başka bir oyuncuya sahip olup olmadığım sorulduğunda, cevap basitti ve her zaman aynı olacak: kesinlikle hayır."

"BİRÇOK ÖNEMLİ MAÇINA GİTMİŞTİM"


Downer, Bryant ile Kobe'nin kariyeri boyunca sürdürdüğü yakın ilişkiyi şöyle detaylandırdı:

"Birlikte geçirdiğimiz anlar daha da özeldi. Antrenmanlardan önce eski Forum'da onunla serbest atışlar atardım. Onunla yüzüp Pasifik'e bakan evinde birkaç kez yemek yemiştim. Indiana, Orlando, Boston ve tabii ki Philly'e karşı Final serisi de dahil olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki maçlara gitmiştim. Strateji hakkında mailleşmiştik. Onun basketbol kamplarında çalışmıştım. Onu her yıl, o yılın Aces oyuncularıyla tanıştırmıştım."

Bryant, 1992-1996 yılları arasında Downer'ın Lower Merion Aces takımında oynamıştı ve son yılında Yılın Oyuncusu ödülünü kazanmış ve takımla şampiyonluk yaşamıştı.