Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'nin Avrupa'daki en büyük duvar resmi ortaya çıktı!

Los Angeles Lakers süperstarı Kobe Bryant için Avrupa'da yapılan en büyük duvar resmi, Bosna-Hersek'te ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers süperstarı Kobe Bryant için Avrupa'da yapılan en büyük duvar resmi, Bosna-Hersek'te ortaya çıktı.

Bryant'ın ABD topraklarının çok ötesine geçen bir şöhreti ve etkisi bulunuyor. Bu gerçeğin kanıtı, Bosna-Hersek'te yakın zamanda tamamlanan bir duvar resmi.

Resmin yapıldığı duvarın yaklaşık 12 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde olduğu bildirildi.

Bu inanılmaz sanat eseri, Gradiska şehrinin yerlileri tarafından yapılan ortak bir çaba sonucu ortaya çıkmıştı. Bu kişilerden biri, Bryant'ın sadece basketbol üzerindeki etkisinden değil, daha da önemlisi, gerçek hayat kahramanı olarak etkisinden şöyle bahsetti:

"Kobe Bryant rol modellerimden biriydi ve hayatını trajik bir şekilde kaybettiğini duyduğumuzda ona saygımızı sunmak için bu fikirde karar kıldık. Sokakta basketbol oynadığımız parkın yanındaki okulun duvarına böyle bir resim yaptık."

Bryant'ın onuruna dünya çapında birçok duvar resmi yapılmıştı ve bunların çoğu, Bryant'ın basketbol memleketi Los Angeles'ta yapılmıştı. Ancak Bosna-Hersek'te yapılan bu eserin, en iyileriyle kıyaslanabileceği de inkar edilemez.