Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'nin, Altobelli'ye attığı derin yüklü mesaj!

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın, Orange Coast College'ın beyzbol koçu John Altobelli'ye geçtiğimiz sene attığı bir mesaj ortaya çıktı. İkilinin kızları, Mamba Spor Akademisi'ndeki basketbol takımında birlikte oynuyordu.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın, Orange Coast College'ın beyzbol koçu John Altobelli'ye geçtiğimiz sene attığı bir mesaj ortaya çıktı. İkilinin kızları, Mamba Spor Akademisi'ndeki basketbol takımında birlikte oynuyordu.

Altobelli, Bryant'tan geçen sezon ekibiyle konuşmasını ve oyuncularına bazı bilgilendirici açıklamalar yapmasını istemişti.

Bryant'ın, 27 Mart 2019'da Altobelli'ye bir kısa mesaj yazmıştı. Bu mesajın çıktısı alındı ve ekibin Bryant'ın bir fotoğrafının altındaki sığınağına asılmıştı.

Mesaj şu şekildeydi:

"Elbette, kendiniz için üzülün. Elbette, bahaneler üretin. Elbette, cesaretiniz kırılmış hissedin. Elbette, bu oyun sizin için en önemli şeymiş gibi oynamayın. Elbette, kendinizi başka şeylerle eğlendirin, çünkü beyzbol oyunu sonsuza kadar baki kalacak ve bu oyunu oynamak için sonsuz fırsatlara sahip olacaksınız. Kıyafetlerinizi giymek, eldivenini ve topu falan hissetmek için sonsuz fırsatlara sahip olacaksınız. Beyzbol oyunu sizi bekleyecek. Hayat, sizi bekleyecek."

"Hayat, elinizden her an alınabilecek gibi gözükmüyor. Hayıııır, bu çılgınca olurdu, acımasız olurdu. Değil mi? Yani, elbette, oyunu, istediğiniz tüm vuruşları yapabilecek gibi oynayın ve gün geldiğinde, beyzbol hayatının bu şekilde işlemediğini gördüğünüzde, oynamanın en iyi yolunun HER ŞEYE RAĞMEN oynamak olduğunu görün. Her şeye rağmen. Bahane yok. Beklemek yok. Sabrı boşverin. Sakatlıkları boşverin ve başkalarını da boşverin. Her oynayacağınız el, son elmiş gibi oynayın, çünkü gayet de öyle olabilir. Yani oynadığımız her oyunu iyi değerlendirelim. Şu pislikleri yenelim!"

Bryant'ın hayatın kırılganlığı hakkında akılda kalıcı bir metni.

Bu mesajı yazdıktan on ay sonra, Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna, 26 Ocak'ta bir helikopter kazasında John Altobelli, karısı Keri ve kızı 14 yaşındaki Alyssa ile birlikte hayata gözlerini yummuştu...