Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe'den liderlik üzerine tavsiyeler

Kobe Bryant, önümüzdeki kolej futbol sezonu öncesi kendilerini motive etmek için bazı tavsiyelerde bulunmak üzere Amerikan futbolu takımı Alabama Crimson Tide'ı ziyaret etti.

Kobe Bryant, önümüzdeki kolej futbol sezonu öncesi kendilerini motive etmek için bazı tavsiyelerde bulunmak üzere Amerikan futbolu takımı Alabama Crimson Tide'ı ziyaret etti.

Alabama'nın oyuncuları ve koçluk ekibinin önünde Bryant, NBA'deki kariyerinden ilham alarak, bencil olmayan bir lider olmak için neler gerektiğini anlattı:

"Etkili bir lider olmak için gerçekten iyi bir dinleyici olmalısınız. Ve söylenene değil, söylenmeyenlere karşı. Gerçekten gözlemci olmalısınız. Bu benim için büyük bir geçiş olmuştu. Bir skorerden, Pau (Gasol) ve Lamar (Odom) ile şampiyonluk kazanmaya çalışan bir lider haline dönüştüm. Bu da, başkalarını öne koymak anlamına geliyordu. Bunlar ritimde olup olmadığın için endişelenmen değil, 'bu maçta iyi oynuyor musun, hazır mısın, onlar hazır mı? Hazır olmalarına yardımcı olmak için ne yapabilirim?' demek oluyor."

Kobe, Pau Gasol ve Lamar Odom ile 2009 ve 2010'da şampiyonluklar yaşamıştı (2000-02 dışında takım lideri olarak).
7/24 NBA TÜRKİYE