Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe: "Şampiyonluk garanti olsa bile, Lakers'a dönmem"

Kobe Bryant, "şampiyonluk garanti olsa bile" emeklilikten dönüp Los Angeles Lakers'ta oynamayacağını belirtti ve Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'le çok yakın olduğunu, kendisinin "küçük kardeşi gibi" olduğunu söyledi.

Kobe Bryant, "şampiyonluk garanti olsa bile" emeklilikten dönüp Los Angeles Lakers'ta oynamayacağını belirtti ve Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'le çok yakın olduğunu, kendisinin "küçük kardeşi gibi" olduğunu söyledi.

Lakers efsanesi, WNBA oyuncusu Candace Parker ve NBA TV muhabiri Kristen Ledlow'un "Ledlow and Parker" isimli podcast'ine konuk oldu ve konuyla ilgili sorulara yanıt verdi.

Kobe L.A.'deki Lakers ve Clippers rekabeti hakkında şunları söyledi:

"Los Angeles'ta olanlar inanılmaz. Böyle bir rekabet, bir rekabetçi için rüya gibi ve çok eğlenceli, herkes gibi ben de zevk alıyorum."

2016'da emekli olan Kobe, "şampiyonluk garantili bile olsa" NBA'e dönmeyeceğini ise şöyle belirtti:

"Hayır, hayır hayır hayır. Ben yüzüklerimi zor yoldan kazanmayı severim. Kolay yolu seçmeyi sevmem, o yüzden o yola girmezdim. L.A.'deki bir takımı tutmayı seçtiğinizde, bu yüzüğe giden daha kolay bir yol olarak gözüküyor. İki takım da çok iyi. Ama ligde başka iyi oynayan takımlar da var ve ben, bir sürü yetenekli adamı bir araya getirebilen koçların takımlarını izlemekten daha heyecan duyuyorum. Kullandıkları sistem, sezon ilerledikçe nasıl geliştikleri... Çünkü bir sürü iyi gözüken ikili yıldızlar ve takımlar var. Ama sistematik olarak bir takımda nasıl uygulamalar yaparsınız, takım olarak kişiliğiniz ne olur, sene boyunca bunun üzerinde nasıl gelişme gösterirsiniz, sakatlıkları nasıl yönetirsiniz, bu tarz şeyler sizin şampiyonluk kazanıp kazanmayacağınızı belirleyecek şeyler."

"KYRIE İLE HERKESTEN ÇOK KONUŞUYORUM"

Kobe'nin, Ledlow'un kendisine ligdeki oyunculardan hangisiyle konuşup konuşmadığına dair sorusuna cevabı ise şu oldu:

"Doğrusu, oyunla ilgili meraklı olan bir sürü oyuncu var. Oynama konusunda gerçekten tutkulu adamlarla konuşmaktan zevk alıyorum. Kyrie büyük ihtimalle en çok konuştuğum kişi. Gerçek anlamda küçük kardeşim gibi oldu. Onunla diğer oyunculara göre biraz daha fazla konuşuyorum. Ama ben düşüncelerimi paylaşma konusunda genelde açık kitap gibiyim."