Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe, Jordan'a karşı ilk kez çıktığında neler hissetti?

Kobe Bryant, 19 yaşında bir gençken, Michael Jordan ile ilk karşılaşmasında neler düşündüğünü anlattı.

Haber; Sporx.com
Kobe Bryant, 19 yaşında bir gençken, Michael Jordan ile ilk karşılaşmasında neler düşündüğünü anlattı.

Los Angeles Lakers'ın efsane oyuncusu Kobe Bryant, 1996-97 sezonunda All-star pivot Shaquille O'Neal'ın yer aldığı yıldızlarla dolu bir ekibin yanında, NBA'deki ilk sezonuna cılız bir oyuncu olarak girmişti.

Kobe, ligdeki ilk birkaç yılında, gelmiş geçmiş en iyi oyuncu Michael Jordan'la karşılaşma imkanı da bulmuştu.

"HERKES SANA 'KARA İSA' DİYOR..."

Şimdi 41 yaşında olan Bryant, yalnızca bir çaylakken Jordan'a karşı oynamanın nasıl bir şey olduğunu anlattı:

"Büyük bir onurdu. Bu benim için çok ciddi bir hal aldı, çünkü 'tıraş' bir oyuncu gibi görünmek istemedim. Ve Mike'a karşı gelme konusundaki heyecanım 'Hadi. Göster bana.' Tüm hayatım boyunca seni izledim. Göster bana. Sana herkes 'Kara İsa' diyor' gibiydi. Sahaya çıktım ve karşı karşıya geldik. Bana olan saygı ve takdirinin o gün gerçekten büyüdüğünü düşünüyorum, çünkü en büyük sahnede o çekişmeden uzak durmadığımı gördünüz. Bu yüzleşmeyi dört gözle bekliyordum."

Kobe, 1998'de 19 yaşındayken, Lakers ile ikinci sezonundayken NBA All-Star Maçına seçilmişti. Bu maç, Jordan'la ilk maçlarından biriydi.