Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe: "Dwight, Lakers'ta büyük etki yaratacak"

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, eski takım arkadaşı Dwight Howard'ın Los Angeles'taki ikinci görev döneminde "çok etki yaratacağına" inandığını söyledi.

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, eski takım arkadaşı Dwight Howard'ın Los Angeles'taki ikinci görev döneminde "çok etki yaratacağına" inandığını söyledi.

Kobe, Howard'ın basketbol ömrünün durumuyla alakalı olarak, oyunu daha takdir ettiğini belirtti ve "Onun için mutluyum." şeklinde konuştu.

Bryant, geçmişe baktığında 2012-13 sezonunda aşil tendonunu koparmasaydı, Lakers'ın playofflarda neler yapabileceğini merak ettiğini de ekledi.

"Onun adına sevindim çünkü bazen oyunu ne kadar sevdiğimizi fark etmiyoruz ve o pencere kapanmaya yakın olana veya kapanana kadar oyunu özlüyoruz."

"Sonra 'Kahretsin, oyunu oynamayı özledim. Ne yapabileceğimi göstermek için başka bir fırsat istiyorum.' diyorsunuz. Bazen bu fırsatın bir daha gelip gelmeyeceğini bilmiyorsunuz. Onun için, bu fırsatı takdir edeceğine gerçekten inanıyorum ve oyunu oynadığı için kazandığı yeni takdir nedeniyle çok büyük bir etki yaratacağını düşünüyorum."

"O DÖNEMDE EN İYİ SERİ BİZDEYDİ"


İlk 42 maçta 17-25 serisiyle ilerledikten sonra, [2012-13] Lakers 28-12 serisiyle ilerlemiş ve normal sezonu 45-37 serisiyle tamamlayarak playofflarda yedinci sıraya yerleşmişti. Ancak, Kobe'siz Lakers, ilk turda San Antonio Spurs tarafından süpürülmüştü.

Kobe, bu duruma şöyle yaklaştı:

"Eğri oturup doğru konuşalım, aşilimi kopardığım zaman, sezonun ikinci yarısındaki en iyi seri bizdeydi. Her şeyi istediğimden daha çekişmeli kılmak zorunda kaldık, ama asıl amaç kazanmak. Maalesef aşilimi kopardım ve bu her şeyi mahvetti, ancak sezonun ikinci yarısında Batı Konferansında sağlıklı olsaydık, bizimle oynamak isteyen bir takım yoktu. Belki sağlıklı olsaydık ve bir seri yakalasaydık, Dwight'la işler farklı olurdu. Kim bilir?"