Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe Bryant, neye saygı duymazdı?

Eski Los Angeles Lakers video koordinatörü ve İtalyan Basketbol Ligi koçu Tom Bialaszewski, efsane oyuncu Kobe Bryant'ın oyuncular hakkında nelere saygı göstermediğinden bahsetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Los Angeles Lakers video koordinatörü ve İtalyan Basketbol Ligi koçu Tom Bialaszewski, efsane oyuncu Kobe Bryant'ın oyuncular hakkında nelere saygı göstermediğinden bahsetti.

Bialaszewski, Kobe ile Lakers ile video koordinatörü olarak yakından çalışma fırsatı buldu. Gözlemlerine göre Bryant, oyuna gerektiği kadar zaman harcamayanlara saygı göstermiyordu.

Woj Pod'da konuşan Bialaszewski, Lakers efsanesinin biriyle aynı fikirde olmasa bile, çok çalıştığını biliyorsa o kişiye hala saygı duyduğunu belirtti:

"Bence hazırlıklıysanız ve söylediğiniz şeyleri beğenmediyse ya da katılmazsa bile, ayırdığınız zamana saygı duyardı. Bana kalırsa oyuna zaman ayırmayanlara saygı duymuyordu. Çünkü o inanılmaz derecede çalışıyordu."

"MEDYANIN UYDURMASI SANIYORDUM, DEĞİLMİŞ"


Buna ek olarak, Bialaszewski Lakers'a katılmadan önce, Bryant'ın sabah çok erken başlayan efsanevi antrenmanlarını halihazırda okumuştu. İlk başta, Bryant ile ilgili anlatılanların bazı uydurma hikayeler olduğunu düşünmüştü:

"Oraya vardığımda benim için en büyük şok oldu. 06:00'daki egzersizleri ve uzaktan okuduğunuz tüm bu tür şeyleri, onun aurasını oluşturmak için medyanın ortaya attığı şeyler olduğunu düşünmüştüm. Ancak durum böyle değildi. Herkesin onun kadar sıkı çalışmasını bekliyordu. Ve bunda yanlış bir şey yok."

"HER DEDİĞİNE ONAY VERENLERİ SEVMEZDİ"

Bialaszewski'ye göre, video oturumları sırasında Bryant, izledikleri klibe ilişkin düşüncelerini soruyordu. Bryant'ın, etrafındaki insanların ondan çekinmesinden nefret ettiğini de açıkladı:

"İstemediği en büyük şey, etrafında her söylediğini onaylayan adamlardı. Düşünceleriyle ilgili bir inancı olan, bir fikri olan, her dediğine onay veren ve ona duymak istediğini söyleyen insanların olmasını istemezdi. Bence buna gerçekten saygı duymuştu."