Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Klay: "Maçı tecrübemiz sayesinde kazandık"

Golden State Warriors guardı Klay Thompson, geçtiğimiz gece Toronto Raptors'a karşı NBA Finallerinin 5. maçını kazanmalarında "tecrübenin" çok büyük rol oynadığını söyledi.

Golden State Warriors guardı Klay Thompson, geçtiğimiz gece Toronto Raptors'a karşı NBA Finallerinin 5. maçını kazanmalarında "tecrübenin" çok büyük rol oynadığını söyledi.

Şimdiye dek takımla birlikte 100'den fazla playoff maçı yapmalarının, her türlü senaryoyu görmelerine olanak verdiğini söyleyen Klay, şu şekilde konuştu:

"Tecrübemiz çok önemli oldu. Sizler de gördünüz orada oldukça dengeli ve odaklı oynuyorduk, özellikle de maç sonlarında. Genç bir takımın bunu yapabileceğini sanmıyorum. Altı sayı gerideyken ve 3 dakika kalmışken, bir de top onlardayken. Çoğu takım pes ederdi. Ama bizim gibi bir ateş gücünüz olduğunda, pes etmiyorsunuz."

"Şimdiye kadar her şeyi gördük. 3-1 önde de olduk, 3-1 geriden de geldik, 3-2 geride de bulunduk. Bunların hepsini görmek için 100'den fazla playoff maçı oynadığımız için şanslıyız. Şu noktada hiçbir şey moralimizi bozmuyor, Bay Area'ya döndüğümüzde artık bir şansımız olduğunu düşünüyoruz."

"O KADAR KIZGINIM Kİ..."


Klay, ayrıca maçta sakatlanan takım arkadaşı Kevin Durant için, maç sırasında sevinçli tezahürat yapan Toronto taraftarına karşı da şu ifadeleri kullandı:

"Saçmalıktı. Cidden saçmasapan bir olaydı. Bu konuda ne kadar kızgın olduğumu kelimelere dökemem bile."