"Kevin Bua, Beşiktaş'a gelmeye hazır!"

Transfer çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde sürdüren Beşiktaş'a İsviçre'den sevindirici bir haber geldi. Siyah-beyazlıların yakından ilgilendiği yıldız kanat oyuncusu Kevin Bua, kulübü Basel'le ipleri koparma noktasına geldi. İşte detaylar...

Haber; Sabah
'Kevin Bua, Beşiktaş'a gelmeye hazır!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Mayıs 2020 11:37
Liglere verilen arada transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'a müjdeli bir haber geldi.

İsmi oldukça sık şekilde Beşiktaş ile anılan hatta Olympiakos'un da istediği iddia edilen Kevin Bua transferinde flaş gelişmeler yaşandı.

BASEL, BUA'YA RESTİ ÇEKTİ!

Bunlardan ilki oyuncunun kulübü Basel'de başladı. İsviçre ekibinin sportif direktörü Ruedi Zbinden, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Bua'ya "Şartlarımızı kabul etmiyorsan git" resti çekti.

Böylece Basel'le kesin olarak yol ayrımına gelen 26 yaşındaki futbolcu, menajerliğini yapan babası Angel Bua'ya Beşiktaş'la görüşmeleri sıklaştırmasını söyledi.

Gelen haberlere göre Angel Bua da siyah-beyazlılara haber gönderip oğlunun Beşiktaş'ta oynamak istediğini bildirdi.

BABASI DA BEŞİKTAŞ'I İSTİYOR

Baba Bua'nın "Kevin Türkiye'ye gelmeye hazır. Tüm dünyada futbolun durumu iç açıcı değil. Rakam konusunda sıkıntı olacağını sanmıyoruz" ifadelerini kullanığı belirtildi.

Listesınde farklı isimler de bulunan Beşiktaş yönetiminin bu talep sonrası nasıl bir yol izleyeceği ve sezon sonu serbest kalacak oyuncuya ne kadarlık bir teklif yapacağı merak konusu.

TAVAN LİMİTİ 1 MİLYON EURO

Ancak yönetim gelecek sezon için yabancılara verilecek üst maaş baremini 1 milyon euro olarak belirlemişti. Kevin Bua ile kesin olarak anlaşılması halinde kendisine de bu rakamın önerilmesi bekleniyor.

Öte yandan 1.80 boyundaki İsviçreli orta saha oyuncusunun ortalama piyasa değeri ise 2 milyon euro civarında.

DAHA ÖNCE DE AÇIKLAMIŞTI

Baba Angel Bua, daha önce de Beşiktaş'la görüşmelerini doğrulamıştı.

"Oğlunuz için Beşiktaş'la görüşüyor musunuz" şeklinde sorulan soruya "Evet birkaç kulüp oğlum Kevin Bua ile ilgileniyor ama şu ana kadar somut bir sonuca ulaşamadık" cevabını vermişti.

Tümü
TÜMÜ