Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Zor zamanlarda kültürünüzü koruyamıyorsanız, hiç olmamış demektir"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, "zor zamanlarda bile takım kültürünü korumanın" öneminden bahsetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, "zor zamanlarda bile takım kültürünü korumanın" öneminden bahsetti.

Ekibi sezona oldukça başarılı bir başlangıç yapmış olan Kerr, takımın son birkaç yılda inşa ettiği kültürüne ışık tuttu.

Oyunculuk ve koçluk kariyeri boyunca toplam sekiz yüzük kazanmış olan Kerr, en iyi takımların en zor zamanlarda bile sürekli olarak pozitif kaldıkları bir kültüre sahip olmaları gerektiğini açıkladı:

"Zor zamanlarda kültürünüzü koruyamıyorsanız, bu bir kültürünüz olmadığı ve her şeyinizin kazanmaya bağlı olduğu anlamına gelir. ama kaybedilen süreçlerde de bu kültürün canlı kalması gerekiyor.

Şu anda 19-4'üz ve bu ekiple, iki yönlü olarak dinamik olan, birbirini önemseyen ve birbiri için savaşan adamların bulunduğu bir kültür oluşturmuş durumdayız. Harika bir noktadayız."