Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr, Trump'ın "küçük bir çocuk gibiydi" ifadesine yanıt verdi!

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, NBA'in Çin ile arasındaki gerginliğine bağlı olarak ABD başkanı Donald Trump'ın kendisine isim takmasından bir gün sonra, kendisinin görüşlerine itiraz etti ve bulunduğu durumunu "gerçeküstü" olarak nitelendirdi.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, NBA'in Çin ile arasındaki gerginliğine bağlı olarak ABD başkanı Donald Trump'ın kendisine isim takmasından bir gün sonra, kendisinin görüşlerine itiraz etti ve bulunduğu durumunu "gerçeküstü" olarak nitelendirdi.

Kerr, şu ifadeleri kullandı:

"Gerçekten şaşırtıcıydı. Ama sadece ben olduğum içindi. Sonra durup düşünüyorsun, bu her gün böyle. Bu sadece başka bir gün. Dün dikkat çeken kişi bendim. Bugün başka bir tane vardı; yarın yenisi olacak. Ve bu sirk devam edecek. Garip bir şey, ama oldu."

Kerr, Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey'nin Hong Kong'daki hükümet karşıtı protestocuları destekleyen tweet sonrası gelen tepkileri ele alması konusunda yorum yapmayı reddetmesinden sonra, Trump Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında kendisine öfkelenmişti.

"ÜÇ TEKERLİ BİSİKLETE BİNERDİM"

Yıllar boyunca tutkuyla hissettiği birçok sosyal konuda konuşan Kerr, yorum yapmadan önce durum hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini söylemişti. Trump, Kerr'ün bunu söylemesi sonrası, Warriors koçunun "korkmuş küçük bir çocuk" gibi göründüğünü söylemişti.

Kerr, Trump'ın bu ifadesine "Daha önce düşünmüş olsaydım, üç tekerlekli bisikletle gelirdim. Pervaneli şapkalardan biriyle - çünkü bana küçük bir çocuk dedi." şeklinde yanıt verdi.

"ESKİDEN OFİSİN BİR AĞIRLIĞI VARDI..."

Kerr, Trump'ın ifadesi sonrası, başkanlığın yıllar geçtikçe nasıl değiştiğini düşündüğünü söyledi:

"Beyaz Saray'a yaptığım çeşitli ziyaretlerim aklıma geldi. Ayrıcalıklı bir hayatım oldu ve sanırım, başkan Trump'tan önceki önceki beş başkanla tanışmıştım. İlki 1984'teydi ve Ronald Reagan başkandı. Babam [Malcolm] bir terörist saldırısında öldürüldükten altı ay sonra, annemi ve beni çağırmıştı. Başkan Reagan ve Başkan Yardımcısı [George HW] Bush, bizi Oval Ofis'e davet etmişti, babam için yaklaşık yarım saati bize teşekkür ederek geçirdi. Babamın Orta Doğu'daki Amerikan değerlerine olan bağlılığı için bize teşekkür etti. Orta Doğu'daki barışı teşvik etmeye çalışmasına... Ve dün gece tek düşünebildiğim, 35 yıl boyunca olanların kontrastıydı. Hangi siyasi bir partinin tarafında olursanız olun, öncelikle bir Amerikalıydınız. Ofis haysiyet ve saygınlık taşıyordu: Hem ziyaret eden, hem de özellikle içinde bulunan insanlarla. Şimdi ise bu çöküşü yaşaması üzücü."

"BİLGİLİ OLDUĞUM KONULARDA KONUŞURUM"

Kerr, ligin Çin'de aldığı tepkiye ve Trump'tan aldığı eleştiriye rağmen, inandığı konular hakkında konuşmaya devam etmesini engellemeyeceğini açıkladı:

"Genel olarak benim düşüncem, yorumlayacağım şeylerin, hakkında rahatça konuşabileceğim ve bilgi sahibi olduğum şeyler olması. Silah güvenliği hakkında çok yorum yapıyorum. Bu bana çok yakın ve ilgilendiğim bir sebep. Ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemli… Her gün tam anlamıyla toplu silahlı saldırılar oluyor, bu yüzden dört ya da beş farklı silah güvenliği grubuyla ilgileniyorum. Bu benim tercih ettiğim sebep, bu yüzden yorum yaparım. Bu benim hakkım. Bu yüzden Amerikalı olmayı ve ülkemi seviyorum. Enerjimi ve kaynaklarımı gitmek istediğim yerlere yönlendirebiliyorum. Gerçekten rahat hissediyorum. Olmadığım alanlar da var. Bu da onlardan biri."

"BİR MERMİ, BİR AİLEYİ NASIL ETKİLER BİLİRİM..."

Kerr, bazı kişilerin kendisinin ve bazı oyuncularının, başka konularda konuştuktan sonra Çin'de neler olup bittiği konusunda neden belirli bir tavır almaya karar vermediği gerçeğinden rahatsız olduklarını anladığını söyledi:

"Benden sadece spora bağlı kalmamı isteyen insanlar, aynı zamanda benden ufkumu genişletmemi isteyen de insanlar. Sanırım duyduğum şey bu. Yine de, rahat hissettiğim şeyler hakkında konuşacağım. İnandığım şeyleri yapacağım. Başkan Trump'ın dün söylediklerine rağmen, ben ülkemi çok seviyorum, gerçekten çok ama çok fazla yerde çalışıyorum. Onlardan birinin, babam öldürüldüğünde ailemin hissettiklerini hissetmesini istemiyorum. Bir merminin, bir aile üyesinin sonunu getirmesinin nasıl bir his olduğunu bilirim. Bu benim tutkulu olduğum bir konu, bu yüzden araştırıyorum, çeşitli organizasyonlarla ilgileniyorum, sürekli insanlarla buluşuyorum, bağış toplama yapıyoruz, bu benim hayatımın bir parçası..."