Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr, Steph'in "sezonu kapattığı" iddiasını yalanladı

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Stephen Curry'nin "sezonu kapattığına" dair iddiaları reddetti.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Stephen Curry'nin "sezonu kapattığına" dair iddiaları reddetti.

Bleacher Report'tan Rich Bucher, verdiği demeçte Curry'in bu sezon tekrar oynama şansının zor olduğunu ve el kırığının başlangıçta düşünülenden daha kötü olduğunu belirtmişti.

Warriors koçu Steve Kerr, Curry'nin sağlık personeli tarafından onay aldıktan hemen sonra sahaya döneceğini söyledi. Çıkan iddianın kafasını karıştırdığını ve emin olmak için basketbol operasyonları başkanı Bob Myers ve spor tıbbı yöneticisi Rick Celebrini ile durumu kontrol ettiğini söyledi:

"Bu raporun nereden geldiği hakkında hiçbir fikrim yok. Bugün Bob ve Rick ile konuştum. Bizim yönümüzde hiçbir şey değişmedi. Steph üç ay içinde tekrar değerlendirilecek ve bu noktada bir güncelleme yapacağız. Onun için planımız, antrenman ekibimizin sahaya geri dönebilmesi için hazır olduğu düşündüğü anda kendisini oynatmak."

"Steph oynamak istiyor ve taraftarlarımız için mümkün olan en iyi ürünü koymak istiyoruz. İnsanlar her yerden Steph Curry'in basketbolunu izlemeye geliyorlar. Oturmaktan sıkılacaktır - muhtemelen şimdiden sıkılmıştır. Oynamak için can atıyor."

Curry'nin ameliyatını takiben, Warriors tarafından sunulan orijinal geri dönüş çizelgesi üç aydı. Warriors, Curry'in üç aylık teşhisi olsa bile neredeyse playoff yarışlarından çok uzak halde.