Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Steph hem zihinsel, hem de fiziksel olarak zirvede"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, süperstar oyuncusu Steph Curry'nin NBA'de 11. yılına girerken hem zihinsel hem de fiziksel olarak zirvede olduğunu söyledi.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, süperstar oyuncusu Steph Curry'nin NBA'de 11. yılına girerken hem zihinsel hem de fiziksel olarak zirvede olduğunu söyledi.

Kerr, 31 yaşındaki oyuncu için şu ifadeleri kullandı:

"Fiziksel ve zihinsel olarak zirvede. İnsanların kariyeri boyunca önüne attığı her türlü savunmayı artık gördü ve harika bir yıl geçirmeye hazır... Çünkü fiziksel ve zihinsel olarak her şeyin bir araya geldiği mükemmel bir zamanda. Yaşı, gücü ve kondisyonu bakımından en verimli döneminde ve savunma açısından önüne gelen her şeyi gördü. Takımlar ona karşı düşünebildiğiniz her türlü şekilde oynadı ve şimdi oyun için daha hazır bir noktada ve çok tatlı bir bölgede."

"BU SEZON TOP DAHA ÇOK ELİMDE OLACAK"


Curry, bu sezon Kevin Durant'in olmaması ve Klay Thompson'ın çapraz bağ sakatlığından iyileşmesiyle, topun elinde daha fazla olmasını beklediğini belirtti:

"Topu elimde daha çok tutacağım. Sadece doğru oyunları yapmalı, kendimden emin, agresif ve iddialı olmak zorundayım. Böylece domino taşları düşmeye başlar. Dikkati üzerinize toplarsanız ve şut atabileceğiniz bir boşluk yoksa, pas verin. Size geri dönebilir, diğer çocuklar da topa dokunmuş olur ve biz de bu şekilde hücum sistemi yaratmaya başlarız."