Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Steph, birçok yönden Jordan'a benziyor"

Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Stephen Curry'yi eski takım arkadaşı Michael Jordan'a benzetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Stephen Curry'yi eski takım arkadaşı Michael Jordan'a benzetti.

Kerr, Curry'nin Jordan gibi büyük anlar yaratma eğilimine şu şekilde övgülerde bulundu:

"Bence Steph birçok yönden Michael Jordan'a benziyor, çünkü o kadar çok büyük anı var ki, sanki hepsi birbirine karışmış gibi. Öne çıkan bir tane yok, çünkü ondan beklediğiniz şey bu. Ve belki de bu, büyüklüğün gerçek işaretidir.

Taraftarlar, her gece özel bir şey izliyorlar. Ve bir şeyi tekrar tekrar yaptığınızda, belirli bir performansın öne çıkması daha zor oluyor. Bu onun için rutin hale gelmiş durumda."

Her iki yıldız da oyunun tarihine geçmiş oyuncular olarak görülüyor. Jordan bütün bir nesil üzerinde etki yaratarak NBA'i dünya çapında büyük bir pazara dönüştürürken, Curry'nin üçlük atışlarındaki başarısı, ligin oyun tarzında değişikliğe yol açarak, üç sayı döneminin yolunu açmıştı.